Bajki dla dzieci

6 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To idealna okazja do wspomnień i być może wspólnego oglądania starych bajek z własnymi dziećmi. Przygotowując to zestawienie zdałyśmy sobie sprawę, jak dynamiczne, zabawne i... pełne komicznych czarnych charakterów były bajki z naszego dzieciństwa.
Bajki dla dzieci powinny być ciepłe, nieść edukacyjne przesłanie i tłumaczyć dzieciom otaczającą je rzeczywistość. Jakie bajki dla dzieci warto oglądać?
Po co dzieciom zabawki? Czy tylko po to, żebyśmy się o nie potykali, wchodząc do mieszkania? Czy nie mogłyby się bez nich wychowywać? Mogłyby, ale zabawki znacznie to ułatwiają. Zobacz, dlaczego warto kupować dzieciom zabawki.
Baśnie Andersena to klasyka baśni dla dzieci. Baśnie Andersena to uniwersalne opowieści, z których płyną ponadczasowe prawdy, dlatego warto zapoznawać z nimi nasze dzieci. Poznaj 5 najpopularniejszych baśni Andersena, które oczarują twoje dziecko.
Według psychologów, najlepszym momentem na zapoznanie dziecka z telewizorem to ukończenie 2. roku życia. Jakie bajki dla dziecka są najlepsze na początek tej przygody? Oto 10 najlepszych bajek dla dwulatka.
Bajki Disneya to obowiązkowa część dzieciństwa wszystkich pociech. Każdy film, który wychodzi ze studia Walta Disneya w kilka dni staje się hitem na całym świecie. Poznaj TOP 10 najlepszych bajek Disneya dla dzieci, które twoje dziecko powinno koniecznie zobaczyć! Disney bajki dla dzieci.
Legend polskich jest wiele. Każdy rejon naszego kraju posiada swoje legendy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie słyszałaby jakiejś legendy. Poznaj pięć najsłynniejszych legend.
Jak powstała Warszawa, gdzie mieszkała Złota Kaczka, skąd przypłynęła Syrenka Warszawska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się  z legend warszawskich. Prześledźmy zatem najsłynniejsze z nich. 
Wierszyki na dobranoc to dobry pomysł, by zachęcić swoje dziecko do spania, a przy okazji wprowadzić w jego życie stały wieczorny rytuał. Jakie są najlepsze rymowanki dla dzieci na dobranoc?
Bajki dla najmłodszych powinny być proste i radosne. Dobrze, gdy nie są tylko pustą rozrywką, ale niosą jakąś ważną naukę na tym wczesnym etapie życia. Zobacz 5 wartościowych bajek dla najmłodszych, które znajdziesz na You Tube.
Baśnie braci Grimm towarzyszyły niemal wszystkim dzisiejszym dorosłym w ich dzieciństwie. Mimo coraz większej oferty opowiadań dla dzieci, także i dziś warto sięgać po te piękne historie sprzed wieków, które niosą uniwersalne prawdy i wartości. Zobacz 6 najpopularniejszych baśni braci Grimm, z którymi warto zapoznać swoje dziecko.
Bajki terapeutyczne dla dzieci są próbą podjęcia walki z problemami, które dotykają najmłodsze pokolenie. Największą zaletą bajek terapeutycznych jest możliwość tworzenia historii połączonych z baśnią, dostosowanych indywidualnie do każdego dziecka i problemu, z jakim się ono boryka. Istnieją także bajki terapeutyczne dla dorosłych pomagające lepiej poznać samych siebie i nauczyć się łatwiej nazywać własne emocje. Przeczytaj, jaka jest rola bajek terapeutycznych i poznaj ich rodzaje.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza