Bajki dla najmłodszych - 5 wartościowych bajek dla najmłodszych na You Tube

2018-10-25 15:06

Bajki dla najmłodszych powinny być proste i radosne. Dobrze, gdy nie są tylko pustą rozrywką, ale niosą jakąś ważną naukę na tym wczesnym etapie życia. Zobacz 5 wartościowych bajek dla najmłodszych, które znajdziesz na You Tube.

bajki dla najmłodszych
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Bajki dla najmłodszych – czyli dla kogo?
  2. Bajki dla najmłodszych – najważniejsze zasady
  3. 5 najpopularniejszych bajek dla najmłodszych na You Tube
  4. Uki
  5. Świnka Peppa
  6. Lulek TV
  7. Masza i niedźwiedź
  8. Elmo świat

Bajki dla najmłodszych – czyli dla kogo?

Najlepszą według psychologów granicą wiekową, od której dziecko powinno oglądać telewizję, jest drugi rok życia. Dziecko jest już komunikatywne, więc można z nim rozmawiać na temat obejrzanej bajki. Jest tez w stanie wynieść z bajki jakąś naukę dla siebie.

Ponadto, jego myślenie jest na takim poziomie, że zrozumienie prostej fabuły nie powinno stanowić dla niego problemu. Bajki dla najmłodszych wyróżnia zwykle prostota – począwszy od grafiki i języka, na fabule kończąc.

Bajki dla najmłodszych – najważniejsze zasady

Oglądanie bajek może pozytywnie wpływać na rozwój malucha. Najważniejsze, by kreskówki były starannie dobrane do wieku dziecka i niosły pozytywny przekaz.

Dobrze, gdy bajki dla najmłodszych mają charakter edukacyjny np. uczą rozróżniać kolory, odgłosy zwierząt lub liczyć. Dwuletnie dziecko nie zrozumie skomplikowanej i złożonej fabuły, dlatego wybierajmy te bajki, które mają proste historie – opowiedziane prostym językiem, czasem z minimalną ilością wypowiadanych słów. Istotne jest również to, by bajka dla najmłodszych nie była zbyt długa.

Poziom koncentracji u maluszka jest jeszcze bardzo niski, dlatego należy wybierać bajki kilkuminutowe. Dwulatek nie jest w stanie skupić się na czymś dłużej niż 10 minut.

Pamiętajmy również o tym, by w bajkach dla najmłodszych nie pojawiały się złe charaktery, których maluchy mogą się po prostu bać. A wtedy oglądanie bajki przestaje być atrakcyjną rozrywką.

Zobacz:

Zobacz także:

Najpiękniejsze baśnie dla dzieci

Najpopularniejsze baśnie Andersena

5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

5 najpopularniejszych baśni braci Grimm

Bajki Disneya. TOP 10 kultowych filmów

Czytanki po angielsku i bajki do oglądania [TOP 10]

Jakie baśnie dla dzieci wybrać do czytania?

4 najlepsze bajki dla chłopców na You Tube

5 najpopularniejszych bajek dla najmłodszych na You Tube

Oto bajki dla najmłodszych, które cieszą największym powodzeniem wśród małych widzów.

Uki

Krótkie bajki z piękną animacją, choć pozbawione dialogów. Uki to stworek, który posiada cechy dziecka. Nie umie mówić, ale porozumiewa się innymi dźwiękami np. śmiechem.

Inni bohaterowie bajki to Słońce i Chmurka, które czuwają nad stworkiem. Uki w każdym odcinku ma do rozwiązania jakieś proste zadanie, co czyni charakter bajki również edukacyjnym.

Świnka Peppa

Dzieci na całym świecie uwielbiają tę rodzinkę małych świnek. Główni bohaterowie to Tata Świnka, Mama Świnka, George i Peppa, którzy w każdym odcinku mają inne przygody. Bohaterowie pokazują jak można radzić sobie z problemami i jak ważna w życiu jest rodzina i przyjaźń.

Lulek TV

Pełna piosenek i elementów edukacyjnych seria bajek dla najmłodszych. W lulkowej telewizji znajdziemy wiele inspirujących rymowanek i zabaw dla dzieci. Cieszy fakt, że mimo ogromnej zagranicznej oferty bajek dla dzieci, ta polska kreskówka jest bardzo popularna wśród najmłodszych widzów.

Masza i niedźwiedź

Rosyjska bajka, która podbiła serca najmłodszych dzieci. Odcinki opowiadają o przyjaźni małej dziewczynki z dużym, cyrkowym niedźwiedziem i ich szalonych przygodach. Ciekawostka jest fakt, że fabuła bajki powstała w oparciu o ludową, rosyjską bajkę.

Elmo świat

To nie jest typowa kreskówka, ale warte obejrzenia krótkie filmiki z pacynką Elmo w roli głównej.

Elmo to bohater Ulicy Sezamkowej. Stworek uczy i bawi, a przy tym jest bardzo śmieszny. W każdym odcinku razem z Elmo występują jego przyjaciele m. in. rybka Dorotka czy też Pan Gapa z rodziną.

Czy rozpoznasz gwiazdy na zdjęciach z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 9
Na tym zdjęciu widzimy...
Zdjęcie