Eksperyment z dmuchawcami ozdobi też twój dom. „Czaruje mnie co roku”

2024-04-22 11:05

Któż nie kocha dmuchawców? Ich ulotne piękno zachwyca każdego i kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Teraz te urocze kwiaty mogą ozdobić także twój dom. Wszystko za sprawą sprytnego eksperymentu, do którego warto zaprosić dzieci. Gwarantujemy, że będziecie go powtarzać co roku.

Eksperyment z dmuchawcami, który totalnie zachwyca. „Czaruje mnie co roku”
Autor: Instagram @mamahoch.fuenf Eksperyment z dmuchawcami, który totalnie zachwyca. „Czaruje mnie co roku”

Sezon na dmuchawce trwa w najlepsze, łąki, rowy i skwery zasypane są przez żółciutkie mlecze. To najlepsza pora, by wypróbować pewien przyrodniczy eksperyment ze swoim dzieckiem, a przy okazji zachwycić wszystkich nietuzinkową ozdobą w salonie.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Dzieci kochają dmuchawce. Ten eksperyment z nimi będziecie powtarzać do roku

Lea Luise na swoim instagramowym profilu @mamahoch.fuenf podzieliła się ze swoimi obserwatorami niezwykle efektownym eksperymentem z dmuchawcami w roli głównej. Przygotowała drewnianą podstawkę z niewielkimi otworami, kilka dmuchawców oraz patyki do szaszłyków. Nogi każdego nierozwiniętego jeszcze dmuchawca wzmocniła wykałaczką i umieściła na podstawce. Następnie odstawiła całość na komodę i czekała cierpliwie, jak zamknięte pąki po pewnym czasie przeobrażą się w piękne dmuchawce. Tzw. „efekt po” zachwyca i zdumiewa. Aż trudno uwierzyć w to, że roślina bez wody jest w stanie tak rozkwitnąć. ”Wspaniały pomysł! Wypróbuję go. Moja córka kocha dmuchawce”, „Jestem oczarowana” – pisały zachwycone internautki.

Jak długo trzeba czekać, by dmuchawce się rozkwitły?

W komentarzach obserwatorzy Lei dopytywali też o to, jak długo trwa proces otwierania się dmuchawców.

„Zajęło mi to 12-24 godzin. Czasami idzie szybciej” – odpowiedziała im.

Jedna z obserwatorek zaś dodała, że by ozdoba dłużej utrzymywała się w swojej najlepszej formie, po rozwinięciu się dmuchawców, warto delikatnie spryskać ją lakierem do włosów.

Autorka zaś życzyła wszystkim, którzy chcą wypróbować jej trik „trochę cierpliwości”, bo tylko wtedy jest się w stanie doświadczyć magii.