Jak zrobić skrzydła anioła na jasełka? Skrzydła anioła KROK PO KROKU

2021-11-17 15:33

Jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka, które bierze udział w świątecznym przedstawieniu, w jasełkach albo wybiera się na bal przebierańców? Zapraszamy do obejrzenia naszej propozycji wykonania skrzydeł małego anioła.

Spis treści

  1. Jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka?
  2. Jak zrobić skrzydła anioła z bibuły?
  3. Jak zrobić skrzydła anioła z papieru?
  4. Jak zrobić skrzydła anioła z kartonu?

Jak zrobić skrzydła anioła na jasełkaTo najtrudniejszy element tego stroju, resztę można zdecydowanie łatwiej wymyślić. Wystarczy ubrać dziecko w białą sukienkę lub spodnie i t-shirt. Schody zaczynają się właśnie wtedy, gdy trzeba dołączyć do przebrania skrzydła anioła.

Można je oczywiście wypożyczyć w sklepie ze strojami, ale często są one niedostępne, ponieważ wiele dzieci chce być przebranym za aniołka. W takim wypadku możesz stworzyć skrzydła sama. Jak zrobić skrzydła anioła? Nie jest to wcale takie trudne, a pociecha będzie zadowolona, że ma oryginalny dodatek wykonany przez rodzica.

Czytaj także: Choinka z szyszek: jak zrobić choinkę z szyszek? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO]

List do Mikołaja - napisz list do Świętego Mikołaja [WZÓR i papeteria do pobrania]

Jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka?

Do wykonania skrzydeł anioła dla dziecka potrzebujesz jedynie: pióra, drut, fizelinę ze spodem klejowym, taśmę z rzepem i kombinerki. Najpierw należy wykonać formy skrzydeł, wyginając odpowiednio drut.

Możesz pobrać szablon z internetu i tworzyć według podanego wzoru. Następnie pokryj formy fizeliną i sklej je. Później pokryj powierzchnię skrzydeł klejem w sprayu i przyczep pióra. Na koniec przyszyj rzep oraz pasy gumki. Gotowe!

Szczegółową instrukcję, jak zrobić skrzydła anioła dla dziecka znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

 

Mjakmama rysuje: Jak narysować sanie Mikołaja?

Jak zrobić skrzydła anioła z bibuły?

Takie skrzydła możesz stworzyć również z bibuły. Jest to prostsza forma wykonania tego elementu stroju. Potrzebny jest jedynie karton, klej oraz bibuła. Najpierw wycinasz z kartonu dowolny kształt skrzydeł. Następnie z bibuły wycinasz paski o grubości ok. 2 cm i nacinasz, aby wyglądały na postrzępione. Na koniec przyklejasz wszystko do kartonu i gotowe. Jest to długi i żmudny proces, ale efekt jest warty każdej minuty włożonej w pracę.

Jak zrobić skrzydła anioła z papieru?

Zrobienie skrzydeł anioła z papieru jest podobne w wykonaniu do skrzydeł anioła z bibuły. Jedynie zamiast bibuły musisz użyć papieru. Tego rodzaju skrzydła są zazwyczaj mniej trwałe, a papier może się pozaginać i wyglądać nieestetycznie.

Jak zrobić skrzydła anioła z kartonu?

Skrzydła z kartonu to najbardziej ekonomiczna wersja tego elementu stroju jasełkowego. Wystarczy wyciąć z tektury odpowiedni wzór, a następnie pomalować go zwykłą białą farbą w sprayu lub farbką plakatową. W kilka chwil wyczarujesz piękną dekorację dopełniającą strój twojej pociechy.

Czytaj także: Gwiazdka na choinkę: jak zrobić gwiazdkę na choinkę? [PORADNIK KROK PO KROKU]

Choinka z papieru: jak zrobić choinkę z papieru? Zrób to sam, krok po kroku [WIDEO]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza