ŚMIERTELNIE niebezpieczne gry dla dzieci! "Niebieski wieloryb" i "Jak stać się wróżką ognia?"

2017-03-16 11:06

"Niebieski wieloryb" i "Jak stać się wróżką ognia?" to gry, o których w sieci ostatnio aż huczy! Setki nastolatków i dzieci popełniają samobójstwo, a nawet narażają na śmiertelne niebezpieczeństwo całe swoje rodziny! Jak ochronić dzieci i siebie przed tym szaleństwem?!

niebezpieczne gry dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. "Niebieski wieloryb" na czym polega ta gra?
  2. Instrukcja jak zostać wróżką ognia

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Internet niesie ze sobą zagrożenia. Jednak to, co dzieje się w sieci w ostatnim czasie, przechodzi ludzkie wyobrażenie! Gry, które zachęcają dzieci do samobójstw zbierają swoje kolejne ofiary - w realu! Na skutek gry "Niebieski wieloryb", w Rosji życie odebrało już sobie 130 nastolatków! Gra pojawiła się teraz w Polsce - odnotowano już kilka przypadków. Zobacz, co powinieneś wiedzieć o tym zagrożeniu. 

"Niebieski wieloryb" na czym polega ta gra?

Nazwa tej gry "Blue Whale" nie jest przypadkowa. Wieloryby to jedyne zwierzęta, które potrafią popełnić samobójstwo. Śmiertelna zabawa polega na wykonaniu przez dziecko 50 zadań. Pierwsze z nich to np. odizolowanie się od otoczenia, upokarzanie się, zerwanie kontaktu z najbliższymi - zadania mają być udokumentowane np. zdjęciami. Im bliżej finałowego zadania, tym robi się niebezpieczniej. Dzieciom każe się okaleczać własne ciało (ciąć żyletką), aż w końcu popełnić samobójstwo. To ostatni element rozgrywki. 

Co ciekawe, ani rodzicom dzieci tragicznie zmarłych na skutek gry, ani dziennikarzom nie udało się nigdy dokończyć gry. W trakcie wykonywania zadań zostali zdemaskowani i odłączeni od gry. 

Instrukcja jak zostać wróżką ognia

"Jak stać się wróżką ognia?" to kolejna gra-instrukcja, której skutki mogą być tragiczne! Przekonała się o tym pięcioletnia dziewczynka z Rosji, która po próbie przeistoczenia się w wróżkę, poparzyła sobie całe ciało! Wszystko zaczęło się od posta na FB (w języku rosyjskim).

O północy, kiedy wszyscy będą już spali, wstań z łóżka, przejdź po swoim pokoju trzy razy, a następnie wypowiedz magiczne słowa: „Czarodziejki Alfea, małe słodkie wróżki, dajcie mi siłę, proszę!”. Potem po cichu idź do kuchni – tak, żeby nikt cię nie zauważył. W przeciwnym razie magia słów zniknie. Odkręć wszystkie cztery palniki na kuchence gazowej. Następnie idź spać. Magia gazu od razu do ciebie przyjdzie. Będziesz nim oddychać przez całą noc. O poranku, kiedy się obudzisz, wypowiedz słowa: „Dziękuję Wam czarodziejki Alfea. Stałam się wróżką”. Od tej pory będziesz prawdziwą wróżką ognia.

Dodatkowo, zaufanie dzieci wzbudził fakt, że obok słów zachęcających do "przemiany w wróżkę" pojawiły się motywy znanej dzieciom bajki - "Winx Club - szkoła czarownic!"

Każda mała dziewczynka marzy o tym, żeby stać się wróżką. Niestety tę dziecięcą naiwność przebiegle wykorzystują cyberprzestępcy. Bądźmy czujni! Zagrożenia płynące z Internetu są znacznie bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje!  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza