"Wpadła bomba do piwnicy..." Pamiętasz jak to leciało? 10 kultowych wyliczanek, których musisz nauczyć swoje dziecko

2022-11-10 16:05

Uwielbialiśmy je my, pokochają je także nasze dzieci. Śmieszne, łatwo wpadające w ucho rymowanki używane do wyliczania urozmaicały niejedną zabawę. Te proste rymy pamiętamy do dziś, wystarczy, że usłyszymy ich początek, dalej leci już jak z nut. Zobacz sama, że pamięć nie jest wcale taka ulotna. Przypomnij sobie kultowe wyliczanki dzięki naszemu quizowi.

Wpadła bomba do piwnicy... Pamiętasz jak to leciało? 10 kultowych wyliczanek, które musisz nauczyć dziecko
Autor: Getty images "Wpadła bomba do piwnicy..." Pamiętasz jak to leciało? 10 kultowych wyliczanek, które musisz nauczyć dziecko

Przejdź nasz test i sprawdź, jakie wyliczanki cały czas siedzą ci głęboko w głowie. Następnie wróć do tych ulubionych i koniecznie naucz ich swoje dzieci. Zrób to zwłaszcza, jeśli jesteś rodzicem przedszkolaka lub dziecka wczesnoszkolnego. Pociechy w tym właśnie wieku uwielbiają rymowane wyliczanki i błyskawicznie się ich uczą. A jeszcze szybciej przekazują tę wiedzę dalej swoim kolegom i koleżankom.

Pamiętam, jak nauczyłam swojego syna „Na ulicy Reja złapano złodzieja” - jeszcze tego samego dnia wyliczankę tę znała cała jego grupa z przedszkola. Później syn męczył mnie, żebym go uczyła kolejnych. Dzięki nim stał się gwiazdą grupy, a ja sławną mamą - dzieci z przedszkola prosiły mnie o lekcje wyliczanek, jak mnie spotkały w przedszkolnej szatni. Może i ty staniesz się mamą-skarbnicą pełną wyliczanek?

Polecamy także: Sądzisz, że dobrze pamiętasz bohaterów dawnych dobranocek? W tym teście nie masz szans

Czy pamiętasz kultowe wyliczanki z czasów swojego dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Kto zjadł kogo w wylicznce „Ene due rabe"?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza