Szykujesz urodziny dziecka? Oto pomysły na konkursy i zabawy

2022-03-04 16:05

Zabawy urodzinowe obowiązkowo muszą pojawić się na każdym kinderbalu. W dużej mierze to od nich będzie zależało, czy urodziny będą udane, a dzieci miło spędzą czas. Jakie zabawy na urodziny zaplanować dla dzieci? Prezentujemy ciekawe pomysły na konkursy urodzinowe dla dzieci, które na pewno spodobają się maluchom!

Zabawy na urodziny. Pomysły na ciekawe konkursy urodzinowe dla dzieci
Autor: Getty images Pomysły na ciekawe konkursy urodzinowe dla dzieci

Zabawy na urodziny dla dziecka to ważny element kinderbalu. Jeśli zapraszasz na urodziny kilkulatków, warto przygotować dla niech kilka konkursów i zabaw, aby przyjęcie urodzinowe nie zakończyło się klapą.

Coraz częściej rodzice myśląc o urodzinach dziecka wynajmują sale zabaw, gdzie wszystko jest zorganizowane przez profesjonalistów. Na szczęście są i tacy rodzice, którzy preferują trend na urządzanie przyjęć urodzinowych w domu. Co prawda wymagają one od rodziców więcej pracy, ale dziecko z pewnością zapamięta takie urodziny na długo. Jakie zabawy na urodziny przygotować? 

Sprawdź również: Dekoracje na roczek: jakie dekoracje wybrać na pierwsze urodziny dziecka?

Zaproszenie na urodziny: zaproszenia urodzinowe do druku [PDF]

Spis treści

  1. Jak zaplanować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu?
  2. Zabawy urodzinowe dla dzieci
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Jak zaplanować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu?

Decydując się na urządzenie przyjęcia urodzinowego dla dziecka musimy je wcześniej dokładnie zaplanować. Najpierw wybieramy datę i przygotowujemy zaproszenia, mogą być wykonane wspólnie z dzieckiem. Będzie to dla niego duża frajda.

Kolejnym krokiem jest zamówienie tortu na urodziny w cukierni. Oczywiście jeśli zdolności kulinarne na to pozwalają możemy upiec go samodzielnie. Obowiązkowo trzeba zaplanować również przystawki dla dzieci i przygotować listę zakupów.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka nie może się odbyć bez dekoracji. Najlepiej jeśli uwzględnimy gust i upodobania malucha przy wyborze ozdób. Hitem są przyjęcia tematyczne, gdzie głównym motywem może być postać z bajki, ulubiony superbohater, zwierzę czy zabawka. Najprostszą dekoracją urodzinową są oczywiście balony, które jak wiadomo uwielbiają wszystkie dzieci.

Na przyjęciu urodzinowym powinny pojawić się również konkursy i zabawy urodzinowe. Są one zawsze największą atrakcją, dlatego warto je wcześniej dokładnie wybrać i zaplanować.

Zabawy urodzinowe dla dzieci

Zabawy i konkursy urodzinowe dla dzieci to jeden z najważniejszych elementów na przyjęciu urodzinowym. Dzięki nim maluchy świetnie się bawią, nie nudzą się, a my trzymając się planu urodzin nie musimy na poczekaniu wymyślać zabaw dla dzieci. Wszystkie pomysły najlepiej wcześniej przygotować, możemy je skonsultować z dzieckiem lub zaplanować w formie niespodzianki.

Oprócz zabaw dla dzieci, które same w sobie są frajdą, warto zaplanować kilka konkursów urodzinowych z nagrodami. Mogą to być proste upominki w formie maskotki, samochodu, kolorowanki czy książeczki. Na przyjęciu urodzinowym doskonale sprawdzają się również gry planszowe

Przeczytaj również: Pomysły na zabawy edukacyjne dla trzylatków

Oto 5 sprawdzonych zabaw na urodziny dla dzieci. Otwórz galerię i zobacz!