Mama apeluje, aby nie ignorować wirusa RSV. „Jestem z 2-tygodniowym dzieckiem w szpitalu na tlenie od 3 dni”

2022-11-15 9:57

O tym, jak groźny dla dzieci może być wirus RSV przekonała się pewna mama, która dopiero po roku opublikowała film z apelem, aby go nie ignorować. Pod postem posypały się komentarze rodziców, których dzieci zmagają się z nim w tym okresie chorobowym. „Jesteśmy w szpitalu na tlenie od 3 dni z moim 2 tygodniowym dzieckiem” – wyznała jedna z internautek.

Niemowlę
Autor: Screen/ Instagram @_shannonswanson_ Mama apeluje, aby nie ignorować wirusa RSV. Internautka „Jesteśmy w szpitalu na tlenie od 3 dni z moim 2 tygodniowym dzieckiem”

Niespełna tydzień temu informowaliśmy, że 3-letni syn Amy Schumer trafił do szpitala z powodu wirusa RSV. Tym razem w mediach społecznościowych pojawiła się historia pewnej mamy, która również ostrzega przed tym groźnym wirusem.

Shannon prowadzi profil na Instagramie @_shannonswanson_, na którym udostępniła ważne nagranie. Apeluje w nim do rodziców, aby nie bagatelizowali objawów chorobowych swojego dziecka. Podzieliła się również, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy rodziców, których dzieci w tym sezonie jesienno-zimowym zmagają się z groźnym wirusem RSV.

Spis treści

  1. Bolesne wspomnienia
  2. Objawy, które powinny zaniepokoić
  3. Coraz więcej dzieci w szpitalach
Rozwój dziecka w 1. roku życia

Bolesne wspomnienia

Pomimo tego, że młodszy synek Shannon zachorował w zeszłym roku, mając niecałe 3 miesiące, wciąż trudno było jej wrócić wspomnieniami do czasu, gdy walczył z wirusem RSV.

"Zrobienie tego filmu po prostu złamało mnie na pół" – wyznała.

Jednocześnie zwróciła się do wszystkich, aby pozostać z dziećmi w domu, jeżeli mają jakiekolwiek objawy chorobowe. Podkreśliła, jak ważne jest, żeby samemu nie dotykać i nie całować dzieci, gdy jest się przeziębionym.

Objawy, które powinny zaniepokoić

Shanon wyznała, że niezwykle ważne jest obserwowanie klatki piersiowej dziecka, gdy cierpi z powodu wirusa RSV.

Dostrzegając charakterystyczne zasysanie brzucha na linii żeber przy każdym wdechu, należy niezwłocznie zgłosić się do szpitala. To samo dotyczy głośnego sapania.

W przypadku kiedy usta dziecka zmieniają kolor, stają się popielate lub niebieskawe, trzeba wezwać karetkę.

"RSV to nie jest coś, z czym można się wygłupiać" – podkreśla.

Wyznała również, że ma przyjaciela, którego dwoje dzieci w ostatnim czasie było hospitalizowanych z powodu tego wirusa.

Zobacz także: Sezon zachorowań na RSV coraz bliżej. Oto 6 rzeczy, które o tym wirusie powinna wiedzieć każda matka

Coraz więcej dzieci w szpitalach

Post Shannon polubiło ponad 30 tysięcy internautów. Wielu z nich podzieliło się swoimi historiami. Okazuje się, że wciąż dużo dzieci choruje z powodu wirusa RSV i z ciężkimi objawami zmaga się w szpitalu.

Pod filmem możemy przeczytać:

— Mój 2 latek nie mógł tego zwalczyć i skończył w szpitalu z ciężkim zapaleniem płuc. Na szczęście jest już lepiej, ale kiedy ma się wątpliwości, trzeba jechać na ostry dyżur.

— Moje dziecko ma 6 miesięcy i teraz walczy z chorobą. To już 6 dzień.

— Jesteśmy w szpitalu na tlenie od 3 dni z moim 2 tygodniowym dzieckiem. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym wirusie.

— Byłam we wrześniu w szpitalu z jednym z moich dzieci. Zachorował z powodu RSV. To nie są żarty. Jako rodzic czułam się bezradna.  

— To jest powód, dla którego mam tylko jedno dziecko. To było najstraszniejsze doświadczenie. Myślałam, że go stracę. Tydzień później wyszliśmy ze szpitala.

Czytaj także: Infekcje u dzieci – kalendarz dziecięcych infekcji wirusowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza