Okulary dla dziecka: na co zwrócić uwagę?

2014-07-30 16:34

Gdy dziecko często mruży i trze oczy, siada blisko telewizora czy pochyla się nad zeszytem, oznacza to, że może mieć wadę wzroku. Jeśli okulista to potwierdzi, zaleci dziecku okulary korekcyjne. By spełniały swoją rolę i dziecko chętnie je nosiło, muszą być dobrze dobrane. Czym się kierować, wybierając okulary dla dziecka?

Okulary korekcyjne – jak wybrać?

W doborze oprawek i szkieł na pewno pomoże wam pracownik salonu optycznego, który będzie wiedział, na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów dla dziecka. Ważne, by szkła nie były zbyt małe, by nie zawężały pola widzenia. Oprawki niech wybierze dziecko, to ono będzie je nosić, więc muszą mu się podobać. Słuchaj, co mówi dziecko, nie ignoruj, jeśli narzeka, że jest mu niewygodnie w danych oprawkach. Nie nalegaj, jeśli dziecku nie podoba się kształt i kolor oprawek, nawet jeśli uważasz, że wygląda w nich świetnie. Nie śpieszcie się, niech dziecko ma czas na ostateczny wybór okularów. Ważne, by okulary nie zsuwały się z nosa, ani nie ściskały głowy lub nosa. Dla dziecka odpowiednie będą lekkie okulary z materiałów odpornych na zniszczenie. Dlatego warto wybrać takie z tworzywa odpornego na rozciąganie i wyginanie, z plastikowymi szkłami.

Nieskorygowana wada wzroku jest bardzo uciążliwa dla dziecka, może powodować bóle głowy i kłopoty w nauce. Dlatego jeśli masz podejrzenia, że wzrok dziecka mógł się popsuć, nie zwlekaj z wizytą u okulisty. Jeśli zaleci okulary korekcyjne, dziecko powinno je nosić. Zachęcić je powinno to, że dzięki nim wszystko dobrze widzi, nie musi mrużyć oczu ani przysuwać się do obiektów, by móc dobrze je zobaczyć. Jednak smyk nie będzie chciał ich nosić, jeśli będą niewygodne lub dziecko będzie się źle w nich czuło.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza