OTYŁOŚĆ U DZIECI – problem z którym MUSIMY walczyć!

2013-10-23 15:31

Problem nadwagi i otyłości wśród dzieci jest coraz bardziej zauważalny. Dzieci jedzą nieregularnie i często podjadają między posiłkami słodkie, kaloryczne przekąski. Napięty grafik przeróżnych zajęć sprawia, że mają mało czasu na aktywność fizyczną, co bezpośrednio wpływa na niską kondycję i jest przyczyną nadwagi i otyłości. Jak nauczyć dziecko odpowiednich nawyków żywieniowych? Jak zaszczepić w uczniach postawę proekologiczną? Jak walczyć z epidemią otyłości wśród dzieci? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy programu „Porcja Pozytywnej Energii”.

otylosc u dzieci problem z ktorym musimy walczyc
Autor: _materialy_prasowe

Spis treści

  1. „Porcja pozytywnej energii” – program edukacyjny, który uczy zasad prawidłowego żywienia
  2. Jak włączyć się do programu?

O problemie nadwagi i otyłości wśród polskich dzieci mówi się coraz głośniej. Dzieci jedzą nieregularnie, często podjadają między posiłkami, a w ich jadłospisie goszczą batoniki, słodkie bułki i fast foody. Dodatkowo w napiętym grafiku zajęć nie ma czasu na aktywność fizyczną, co bezpośrednio wpływa na niską kondycję i jest przyczyną nadwagi. Dlatego właśnie rodzice i nauczyciele już od najmłodszych lat powinni kreować właściwe postawy żywieniowe wśród dzieci i młodzieży. „Troska o zdrowie młodego pokolenia sprawia, że we wszystkich krajach przykłada się szczególną wagę do upowszechniania zasad prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i nauczycieli”. (Jan Gawęcki, Żywienie u progu i u schyłku życia).

„Porcja pozytywnej energii” – program edukacyjny, który uczy zasad prawidłowego żywienia

W odpowiedzi na ten problem powstał program „Porcja Pozytywnej Energii”. Na stronie internetowej www.porcjapozytywnejenergii.pl, zarówno rodzice jak i nauczyciele znajdą podpowiedzi jak uczyć dzieci dbania o środowisko naturalne, jak przygotować smaczne posiłki oraz jak zachęcić je do uprawiania sportów.Na stronie programu „Porcja Pozytywnej Energii” nauczyciele znajdą komplet materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Pomoce edukacyjne dotyczą m.in. nauki racjonalnego odżywiania dzieci, ochrony środowiska naturalnego, aktywności fizycznej, kształtowania poczucia własnej wartości oraz wartości otaczającego świata. Materiały zostały dostosowane do dwóch grup wiekowych – dla uczniów klas 1-3 i 4-6 i są potrzebne w przeprowadzeniu lekcji.

Jak włączyć się do programu?

  • Szkoły zgłaszają się do programu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl . To właśnie na tym etapie przedstawiciele szkoły decydują, w jaki sposób chcieliby otrzymać materiały edukacyjne – w wersji wydrukowanego pakietu edukacyjnego przesłanego pocztą lub samodzielnego pobrania go ze  strony internetowej programu.
  • Uzupełnieniem Programu jest  konkurs, który polega na przygotowaniu przez uczniów z klasy biorącej w nim udział, pracy na jeden z wybranych tematów: Nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie”, „Aktywność fizyczna i zdrowie” lub „Ochrona środowiska i działania proekologiczne”. Prace powinny poruszać tematykę społeczną i być przygotowane przez uczniów w jednym z wybranych formatów - plakat, komiks, film, wydarzenie społeczne lub wydarzenie typu Land Art. Konkurs trwa od 1 października, prace konkursowe należy zgłaszać do 1 kwietnia 2014 r.
  • Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez Organizatora. Do wygrania są tablice interaktywne, telewizory Smart TV, zestawy konsoli do gier i tablety.

Więcej informacji na temat programu, konkursu i regulaminu na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl i www.Facebook.pl/PorcjaPozytywnejEnergii

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza