Inny świat Gustawa Herlinga Grudzińskiego - streszczenie lektury

2020-02-26 14:01
Inny świat
Autor: Getty images

Inny świat Gustawa Herlinga Grudzińskiego to powieść przedstawiająca rzeczywistość więźniów łagrów w Rosji. To wspomnienia autora, który podobnie, jak główny bohater, przebywał w sowieckim obozie pracy przymusowej. Posłuchaj streszczenia lektury.

Inny świat przedstawia losy więźniów rosyjskich łagrów. Autor, a zarazem narrator książki Gustaw Herlinga Grudziński ukazuje obozową rzeczywistość, stworzoną przez totalitaryzm, niszczącą ludzi i ich marzenia. To powieść o poniżaniu ludzkiej godności i o walce o przetrwanie, o przyjaźni i nienawiści, a także o nieludzkich warunkach, w jakich przyszło żyć często niewinnym ludziom skazanym przez władze stalinowskie na ciężkie roboty.

Akcja powieści toczy się w kilku łagrach, do których trafił autor Innego świata. Razem z jego opowieścią trafiamy jednak również do lat przedwojennych, które wspomina. Posłuchaj streszczenia lektury.

Posłuchaj również streszczenia: Zdążyć przed panem Bogiem

Proszę państwa do gazu

Streszczenia Procesu Franza Kafki

Gustaw Herling - Grudziński - Inny świat - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE