Kwiatki św. Franciszka - streszczenie lektury

2020-02-28 22:14
Kwiatki św. Franciszka
Autor: Getty image

Kwiatki św. Franciszka to zbiór anonimowych opowiadań o tym znanym dobrze świętym. Utwory powstały jeszcze średniowieczu, krótko po tym, jak Franciszek został kanonizowany, a jego kult zaczął szerzyć sie po świecie. Posłuchaj streszczenia lektury.

Kwiatki św. Franciszka to zbiór opowieści o wielkim świętym, stygmatyku i założycielu zakonu franciszkanów. Powstały one w XIII wieku, czyli niedługo po jego śmierci. To utwory opowiadające o życiu świętego, jego wierze, umiłowaniu ubóstwa, o stygmatach oraz o jego wielkiej miłości do bożych stworzeń - roślin, zwierząt i ludzi. 

Kwiatki św. Franciszka napisane zostały po łacinie, a ich twórca nie jest znany, Przyjmuje się, że większości rozdziałów napisana została przez Ugolino z Montegiorgio. Posłuchaj streszczenia lektury i poznaj życie Biedaczyny z Asyżu. 

Posłuchaj również streszczenia: Pieśni o Rolandzie

Legendy o św. Aleksym

Kroniki Galla Anonima

Kwiatki świętego Franciszka z Asyżu (fragmenty) - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE