Oda do młodości Adama Mickiewicza - streszczenie lektury

2020-02-26 14:22
 Oda do młodości Adama Mickiewicza
Autor: Getty images

Oda do młodości Adama Mickiewicza to patetyczny hymn pochwalny skierowany w stronę młodości. Pomaga mu w tym charakterystyka dwóch pokoleń i ukazanie świata starego i nowego. Posłuchaj streszczenia lektury.

Oda do młodości to patetyczny utwór, w którym Adam Mickiewicz chwali młodość i młode pokolenie, które jest jego zdaniem motorem działań i jedyną nadzieją na zmiany. To także rodzaj manifestu skierowanego do młodych ludzi, zachęcający ich do łamania reguł, poznawania nowych poglądów i szerzenia nowych idei.

Mickiewicz zestawia w Odzie do młodości poglądy oświeceniowych konserwatystów z romantycznymi świeżymi tezami młodych Polaków. Posłuchaj streszczenia lektury i dowiedz się więcej o Odzie do młodości.

Posłuchaj również streszczenia: Promethidiona Norwida

Kordiana Słowackiego

Konrada Wallenroda Mickiewicza

Adam Mickiewicz – Oda do młodości - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE