Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią - streszczenie lektury

2020-02-28 22:36
Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią
Autor: Getty images

Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią to średniowieczne dzieło anonimowego autora. Zgodnie z tendencjami epoki, porusza sprawy śmierci i kresy życia doczesnego. Mimo poważnej tematyki utwór zawiera elementy humorystyczne. Posłuchaj streszczenia lektury.

Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią to średniowieczny utwór, który doskonale wpisuje się w ulubioną tematykę epoki, jaką jest tematyka wanitatywna. Rozważania o śmierci miały przypominać człowiekowi o czekającym go sądzie ostatecznym i zachęcać do przyzwoitego życia, zgodnego z nauką Chrystusa. 

W Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią pod tym względem jest utworem religijnym, ma jednak w sobie cechy literatury świeckiej i humorystycznej, co autor uzyskał przez pokazanie postaci Śmierci. Posłuchaj streszczenia lektury.

Posłuchaj również streszczenia:

Legendy o św. Aleksym

Kwiatków św. Franciszka z Asyżu

Pieśni o Rolandzie

Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią - streszczenie lektury - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE