Tę zagadkę rozwiążą tylko bystrzaki. Gdzie ukryła się żaba?

2024-06-08 13:02

Ta zagadka obrazkowa rozbudzi lepiej niż poranna kawa. Znajdź żabę, która ukryła się przed krokodylami. Dasz radę? W gąszczu zielonych liści i krokodyli, które polują na naszą małą żabę, może być ciężko, ale polecamy tę zabawę dla całej rodziny. Kto z was znajdzie ją pierwszy? Dzieci czy rodzice?

Zagadka obrazkowa na spostrzegawczość
Autor: Canva - opracowanie własne Zagadka obrazkowa na spostrzegawczość

Dzieci uwielbiają zagadki obrazkowe. Szukanie różnic pomiędzy dwoma, wydawałoby się identycznymi rysunkami, albo znajdywanie na pełnym elementów rysunku ukrytych przedmiotów to dobra zabawa nie tylko dla najmłodszych. Również rodzice mogą wziąć udział w rywalizacji - kto pierwszy odnajdzie ukrytą na naszym obrazku żabę?

To świetny test na spostrzegawczość, ale nie miejcie złudzeń drodzy rodzice. Dzieci, które są wyćwiczone w regularnym rozwiązywaniu zagadek, mogą was prześcignąć.

Zobacz: Tę zagadkę ze zwierzętami dzieci rozwiązują w mig. Rodzicom zajmuje trzy razy dłużej

Królowe Matki odc. 7 - nauka literek

Zagadka obrazkowa - gdzie ukryła się żaba?

Zagadki obrazkowe to świetny ćwiczenie na spostrzegawczość niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Dla dorosłych będzie to świetny pomysł na rozbudzenie z rana lub w trakcie nużącego dnia pracy. Dla dzieci z kolei to dobra nauka, wyrabiająca nawyk wnikliwości i zauważania drobnych szczegółów, co przydatne będzie w nauce. 

Oto zagadka. Przyjrzyjcie się jej dokładnie.

Zagadka obrazkowa
Autor: Canva - opracowanie własne Zagadka obrazkowa

Rozwiązanie zagadki obrazkowej

Jeśli macie trudność z odnalezieniem żaby, oto nasza podpowiedź. Ukryła sie za liśćmi, a tuż obok czai się mały krokodylek, który nie może jej dostrzec. 

Za mało? Kolejna podpowiedź to lokalizacja na obrazku. Żabki szukajcie w dolnej jego części. Poniżej zobaczycie rozwiązanie.

Zobacz też: Niesamowity test na spostrzegawczość. Znajdź kota, który różni się od reszty

Rozwiązanie zagadki obrazkowej
Autor: Canva - opracowanie własne Rozwiązanie zagadki obrazkowej