Życzenia na nowy rok szkolny - dla dzieci, rodziców i nauczycieli

2023-09-01 13:25

Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze donośny moment w życiu uczniów i całej społeczności szkolnej. Jeszcze większy dla tych dzieci, co naukę w szkole zaczynają, idą do czwartej klasy lub do ósmej. Zwyczajowo podczas uroczystych apelów z okazji nowego roku szkolnego z ust dyrekcji szkoły padają życzenia pod adresem uczniów, rodziców i nauczycieli na nowy rok szkolny.

Życzenia na nowy rok szkolny - dla dzieci, rodziców i nauczycieli
Autor: Getty images Życzenia na nowy rok szkolny - dla dzieci, rodziców i nauczycieli

Choć większość uczniów nie cieszy się na powrót do szkoły po wakacjach, to jednak gdy zobaczą się ze swoimi kolegami i koleżankami oraz ulubionymi nauczycielami na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego uśmiech nie schodzi z ich twarzy. Jesteśmy pewni, że w miłej atmosferze przebiegnie także początek roku szkolnego 2023/2024 – między innymi dzięki miłym życzeniom składanym sobie z tej okazji. Poniżej podpowiadamy, co wypada powiedzieć w tym uroczystym dniu do uczniów, do nauczycieli i do rodziców uczniów.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Życzenia na nowy rok szkolny dla uczniów

To nauczyciele, dyrektor szkoły, ale także rodzice składają zwykle uczniom życzenia na nowy rok szkolny. Życzą im przede wszystkim zapału, motywacji i satysfakcji z procesu nauki. Czego jeszcze można im życzyć? Poniżej kilka konkretnych przykładów:

1. Z okazji rozpoczynającego się właśnie nowego roku szkolnego składamy wszystkim uczniom życzenia interesującej i satysfakcjonującej nauki. Niech zdobyta wiedza będzie waszą trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne miejscem bezpiecznym, miłym, do którego będziecie uczęszczać z radością.

2. Drodzy uczniowie życzymy wam, aby nowy rok szkolny był dla was czasem inspirujących wyzwań i wspaniałą przygodą w otoczeniu wspierających nauczycieli i życzliwych rówieśników. Uczcie się z zapałem, rozwijajcie swoje pasje i pamiętajcie, „że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…”.

3. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech ten rok szkolny będzie dla was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

4. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym. Dużo zapału, chęci do pracy oraz nieustającej ciekawości w poznawaniu otaczającego świata w myśl słów Stefana Żeromskiego: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

5. Isaac Newton powiedział: „Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”. Zatem drodzy uczniowie z okazji nowego roku szkolnego życzymy wam, abyście aspirowali wysoko i zdobywali coraz to nowe oceany. Wytrwałości i dużo satysfakcji na tej drodze.

Życzenia dla rodziców na rozpoczęcie roku szkolnego

Rodzicom zaś z okazji rozpoczęcia roku szkolnego nauczyciele i dyrekcja szkoły życzą przede wszystkim wytrwałości w procesie wychowawczym swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą oraz satysfakcji z postępów swoich dzieci. Oto kilka przykładów:

1. Wszystkim rodzicom oraz opiekunom z okazji rozpoczynającego się właśnie nowego roku szkolnego życzymy dużo cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu dzieci, a także dużej satysfakcji z robionych przez nich postępów. Dobrej współpracy ze szkołą, wytrwałości i wyrozumiałości.

2. Drodzy rodzice, życzymy wam, byście dumnie patrzyli na swoje pociechy i wytrwale, pomimo wielu obowiązków, znajdowali czas na wspieranie ich pasji i zainteresowań. Pamiętajcie także, że codzienny czas spędzony z rodzicem jest dla dziecko często lepszą nauką niż najbardziej pouczająca książka.

3. Drodzy rodzice życzymy wam, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radość z osiągnięć dzieci. Nam wszystkim zaś dobrej współpracy, bo pamiętajmy, że sukces szkolny nie jest możliwy bez wzajemnego porozumienia.

Życzenia na początek roku szkolnego dla nauczycieli

Wśród życzeń, które padają pod adresem kadry nauczycielskiej z okazji nowego roku szkolnego powtarzają się te dotyczące sukcesów w pracy, satysfakcji z wykonywanych obowiązków i cierpliwości do uczniów.

1. Wszystkim nauczycielom życzymy niegasnącej energii do pracy, samorealizacji w życiu zawodowym i satysfakcji z płynącej z pracy z uczniami.

2. Wszystkim nauczycielom życzymy wielu edukacyjnych sukcesów, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, a przede wszystkim zdrowia i poczucia docenienia. Niech nowy rok szkolny będzie okazją do rozwoju, rozwijania nowych zainteresowań i pielęgnowania relacji międzyludzkich.

3. Wszystkim nauczycielom życzymy satysfakcji z pracy, cierpliwości w odnajdywaniu ścieżki prowadzącej do każdego ucznia oraz samych sukcesów zawodowych i osobistych.

Przeczytaj także: Wyprawka dla pierwszoklasisty. Co powinna zawierać wyprawka do 1 klasy? [LISTA PDF]