Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

2010-07-13 12:14

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju to nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny z własnym parkiem i krytym basenem. Ofertę kieruje do osób z dolegliwościami reumatycznymi, wymagających rehabilitacji pourazowej, zainteresowanych leczeniem profilaktycznym narządu ruchu lub spędzeniem urlopu w ślicznym zakątku na skraju Roztocza Południowego.

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju
Autor: Thinkstockphotos.com Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju ofertę kieruje m.in. do osób wymagających rehabilitacji pourazowej.

Spis treści

 1. Centrum Rehabilitacji Rolników: profil leczniczy
 2. Centrum Rehabilitacji Rolników: zabiegi
 3. Co oferuje ośrodek w Horyńcu-Zdroju?

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju to największy kompleks rehabilitacyjny w miejscowości. Położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego. W obiekcie znajduje się kryta pływalnia Wodny Świat z basenem pływackim oraz rehabilitacyjno-rekreacyjnym. Ośrodek ma własny park z alejkami spacerowymi. Odległość od centrum miejscowości wynosi 800 m, a stacji PKP i PKS – ok. 400 m.

Centrum Rehabilitacji Rolników: profil leczniczy

Choroby oraz zaburzenia funkcji narządu ruchu – leczenie z wykorzystaniem naturalnych surowców: borowiny z miejscowych złóż oraz wód siarczkowo-siarkowodorowych.

Centrum Rehabilitacji Rolników: zabiegi

W Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju skorzystać można z ćwiczeń leczniczych (w basenie i z przyrządami), diadynamiki, diatermii, elektrostymulacji, fali radialnej, fonoforezy, fotelu masującego i wibracyjnego, galwanizacji, hydromasaży, inhalacji, interdyn/intervac, jaskini solnej, jonoforezy, kąpieli (czterokomorowa, kwasowęglowa, ozonowa, perełkowa, siarczkowo-siarkowodorowa), krioterapii miejscowej, lampy bioptron, laseroterapii, magnetoterapii, masaży, naświetlań lampą sollux, natrysku szkockiego, okładów parafango i borowinowych, prądów TENS i Träberta, sauny, terapuls czy ultradźwięków.

Co oferuje ośrodek w Horyńcu-Zdroju?

 • zakwaterowanie: pokoje 1- i 2-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i balkonem; wyposażenie: TV, radio, pokoje „R1” z lodówką
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie; diety: podstawowa i cukrzycowa
 • opieka medyczna: lekarsko-pielęgniarska (całodobowa)

dodatkowe usługi

 • basen pływacki i rehabilitacyjno-rekreacyjny z hydro-atrakcjami: wanna whirlpool, tryskacze wodne, gejzery, leżanki powietrzne,
 • hydromasaże, zjeżdżalnia rurowa
 • jaskinia solna, sauna, siłownia, solarium, tenis, bilard, biblioteka
 • dostęp do internetu (Wi-Fi)
 • wypożyczalnia rowerów i kijków nordic walking
 • wycieczki piesze i rowerowe na Roztocze oraz autokarowe do Lwowa, Zamościa, Łańcuta, Leżajska, Przemyśla i Krasiczyna
Warto wiedzieć

Co warto zobaczyć?

Cerkiew w Radrużu, kaplicę leśną w Nowinach z cudownym źródełkiem – miejscem objawień, szlak architektury drewnianej, bunkry linii Mołotowa z czasów II wojny światowej, Roztocze Południowe, zespół klasztorny Franciszkanów. Odbywają się tu także cykliczne imprezy: Biesiada Teatralna – konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, Festiwal Kresowego Jadła, Święto Pieroga.

To ci się przyda

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdrojuul. Sanatoryjna 237-620 HORYNIEC-ZDRÓJtel. 16 631 30 58 wew. 350crrhoryniec@krus.gov.plwww.crr-horyniec.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza