Jak schudnąć po ciąży nie wychodząc z domu? [ZDJĘCIA]

2016-07-11 23:04

Po urodzeniu dziecka powrót do szczupłej sylwetki i formy sprzed ciąży, nie jest prosty. Wymaga konsekwencji, siły woli i systematyczności. Nie możesz się głodzić ani stosować drakońskich diet, więc by powrócić do dawnej sylwetki, potrzebujesz treningu. Jak schudnąć po ciąży, gdy nie masz czasu na zajęcia w klubie fitness? W jaki sposób można zrzucić zbędne kilogramy nie wychodząc z domu?

Spis treści

  1. Jak schudnąć po ciąży: trener z ekranu
  2. Jak schudnąć po ciąży: taniec w domu z Michaelem Jacksonem
  3. Jak schudnąć po ciąży: skoki na domowej trampolinie

Pytanie, które dręczy wiele kobiet brzmi: jak schudnąć po ciąży? Nie jestem miłośniczką wyczerpujących ćwiczeń, nie działa na mnie żadna dieta. Wiele razy zastanawiałam się, jak zrzucić kilogramy, które pozostały mi po ciąży.  Już po urodzeniu pierwszego dziecka brakowało mi czasu na to, by regularnie chodzić na zajęcia aerobiku albo basen. Gdy urodziłam drugą córkę, ilość czasu, jaki miałam tylko dla siebie, niepokojąco się skurczyła.

Jak schudnąć po ciąży: trener z ekranu

Z pomocą przyszedł mi pewien pan z agencji public relations, przysyłając do redakcji informację o nowym produkcie – grze Your Shape Fitness Evolved 2012, przeznaczonej na konsolę Xbox 360 Kinect. Kinect to urządzenie, które skanuje obraz ciała gracza w trójwymiarowej przestrzeni i przesyła go bezpośrednio do konsoli. Potrafi przetworzyć obraz w sygnał sterujący grami. Wystarczy stanąć przed czujnikiem Kinect, a system przeniesie wszystkie nasze ruchy w wirtualny świat gry. Pozwala to na precyzyjne sterowanie postacią na ekranie. To wynalazek, którego jednym z celów było rozruszanie dzieci, by zamiast siedzieć nieruchomo przed konsolą, podczas grania zaczęły się ruszać. Odkąd moja starsza córka dostała taki sprzęt, nie niszczy sobie oczu ani nie wykrzywia kręgosłupa, grając na komputerze. Po uruchomieniu gry szybko przekonuję się, że ma ona wszystkie zalety, które opisywano w informacji prasowej. Ćwiczenia w grze podzielone zostały na kategorie – oprócz takich, które umożliwiają zrzucenie kilogramów, są też ćwiczenia poprawiające wytrzymałość, siłę, a nawet relaksujące i wyciszające. Jest też tryb wyzwań oraz trening ekspresowy, idealny na dziesięciominutową poranną gimnastykę. Ciekawa dla wielbicielek joggingu jest opcja Run The World, która pozwala na bieganie w scenerii budynków najpiękniejszych miast świata, m.in. w Londynie i Nowym Jorku. Program na bieżąco mnie kontroluje i poprawia. Mam więc coś w rodzaju osobistego trenera, który udziela mi wskazówek, a na ekranie „cyka” wirtualny licznik kalorii, jakie spaliłam. Już po kwadransie takiego treningu czuję, że nie jest to zmarnowany czas. Następnego dnia mam zakwasy i bardzo pozytywne nastawienie do dalszego treningu.  Podobnie, choć na nieco innej zasadzie, działa gra Move Fitness, przeznaczona na konsolę Playstation 3, wyposażoną w przynajmniej dwa kontrolery ruchu – Move i kamerkę Eye Toy. Grając, mam do wyboru 25 różnych wariantów ćwiczeń, które wykonuję, trzymając w każdej ręce jeden kontroler. Tu również nad poprawnością wykonywanych ruchów czuwa „osobisty trener”. To możliwe, bo kamerka wraz z kontrolerami Move przekazuje każdy ruch do konsoli, a podczas gry śledzone są zarówno moja pozycja, jak i ruchy, technika, ustawienie barków. Prywatny trener nie tylko koryguje źle wykonywane ćwiczenia, ale też ustala dalsze cele. Dodatkową motywacją również jest licznik spalonych podczas ćwiczeń kalorii.  Rozwiązaniem dla osób, które nie mają konsoli, jest gra fitness na komputer PC. Do gry, oprócz programu PC Fit, potrzebna jest specjalna mata, którą podłącza się do komputera przez port USB. Po wprowadzeniu kilku informacji (wzrost, waga, wiek), program sam dobiera ćwiczenia. W ten sposób można popracować nie tylko nad wagą, ale też dobrać sobie trening poprawiający ogólną kondycję fizyczną, zręczność czy koordynację wzrokowo-ruchową.

>>Ćwiczenia po porodzie - wzmocnij ciało po porodzie>>

Jak schudnąć po ciąży: taniec w domu z Michaelem Jacksonem

Producenci gier mają też coś dla pań, które ćwiczyć nie lubią, kochają za to taniec. Opcja lekcji tańca, pozwalająca rzeźbić ciało poprzez wykonywanie układów tanecznych o bardzo różnym stopniu zaawansowania, dostępna jest w grze Your Shape Fitness Evolved 2012 (do wyboru m.in. styl afrykański, latynoski, hip-hop, taniec bollywoodzki). Ale jeśli uwielbiasz tańczyć, chcesz wrócić do formy po ciąży i masz w domu konsolę z czujnikiem ruchu, polecamy inną grę – Just Dance 3. Zadaniem gracza jest w niej śledzenie sylwetki wyświetlanego na ekranie tancerza i powtarzanie jego ruchów, a można to robić w rytm jednego z ponad 40 największych muzycznych hitów, od lat 60. począwszy. Nieco starszą propozycją, skierowaną głównie do fanek, jest natomiast gra Michael Jackson The Experience. Naśladując ruchy gwiazdy w rytm jego utworów, można nieźle się napocić, ale w nagrodę dostajemy wirtualne uznanie Michaela Jacksona.

Jak schudnąć po ciąży: skoki na domowej trampolinie

Sprzętem, który nie wymaga podłączenia do prądu, a daje efekty bez nadmiernego wysiłku (choć jak każda inna metoda wymaga systematyczności), jest domowa trampolina. Ćwicząc na niej, można wyrzeźbić mięśnie dolnych partii ciała i w godzinę spalić kilkaset kalorii. Najbardziej oczywiste są podskoki – skaczemy na trampolinie przez kwadrans, co pięć minut przyspieszając tempo skakania (co, wbrew pozorom, wcale nie jest proste i wymaga pewnego wysiłku). Najmniejsze trampoliny mają średnicę 80–120 cm. Ale jeśli masz miejsce w pokoju i chęć do ćwiczeń, lepiej od razu kupić większą, np. o średnicy około 2 metrów, bo to daje więcej możliwości – oprócz skakania również: bieg w miejscu, uderzanie piętami o pośladki, pajacyki, podskok z przysiadem (upadamy nie na nogi, lecz na pupę, a potem od razu odbijamy się do pozycji stojącej). Ważne, aby trampolinę ustawić z dala od mebli, bo skacząc, łatwo jest stracić równowagę.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza