Biust po ciąży. Jak ujędrnić piersi?

2015-09-16 16:58

Rozstępy na piersiach i mniej jędrny biust budzą wiele obaw. Karmienie piersią jest pełne zalet, choć rodzi w kobietach niepokój. Jednym z nich jest strach o wygląd biustu po skończeniu karmienia. To obawa dość uzasadniona, bowiem piersi matki karmiącej zwykle zmieniają swój wygląd, tracąc na wielkości i jędrności. Na szczęście istnieją sposoby, by biust po ciąży i karmieniu wciąż się dobrze prezentował. Biust po karmieniu: przeczytaj, jak poprawić jędrność biustu po ciąży.

Spis treści

  1. Jak ujędrnić biust po ciąży? Stostuj dobre kosmetyki
  2. Ćwiczenia na powiększenie biustu
  3. Zabiegi na ujędrnianie biustu
  4. Jak ujędrnić biust po ciąży? Noś właściwą bieliznę
  5. Ujędrnianie biustu - rób masaże
  6. Polecamy wideo: Karmienie piersią. Poradnik laktacyjny

Na zmianę wyglądu piersi w ciąży i w trakcie karmienia wpływa wiele czynników. Sprawcami tych zmian są głównie hormony, które w okresie ciąży powodują rozrastanie się płatów gruczołów sutkowych i w ten sposób przygotowują piersi do produkcji mleka. Biust staje się większy co najmniej o jeden-dwa rozmiary, staje się pełniejszy i twardszy. Po porodzie znowu do głosu dochodzą hormony, które uruchamiają proces laktacji. Kanaliki wypełniają się mlekiem, piersi robią się jeszcze większe i cięższe, może dochodzić do rozstępów na piersiach. Po zakończeniu karmienia  biust staje się „pusty” i obwisły. Rozmiar się zmniejsza, tkanka tłuszczowa się kurczy, ale skóra pozostaje rozciągnięta, przez co piersi opadają i tracą jędrność. To przykry moment dla każdej mamy, która zwykle myśli, że w tej chwili na zawsze utraciła ładny, jędrny biust. Prawdą jednak jest to, że to o niczym nie przesądza. Istnieją metody, które mogą przywrócić jędrność takim piersiom.

Czytaj także: Co się stanie z twoimi piersiami po karmieniu piersią?

Operacja plastyczne piersi po ciąży i laktacji

Jak ujędrnić biust po ciąży? Stostuj dobre kosmetyki

Krem ujędrniający do biustu - na rynku istnieje wiele dobrych preparatów. Wiele z nich przeznaczonych jest również dla kobiet w ciąży a nawet matek karmiących, dlatego „pracę” nad ujędrnianiem piersi warto rozpocząć dużo wcześniej. Dzięki temu przygotujesz skórę do nadmiernego rozciągania, zminimalizujesz ryzyko wystąpienia rozstępów. Dobrze pielęgnowana skóra będzie również bardziej elastyczna i piersi szybciej wrócą do ładnego wyglądu po karmieniu.

Czytaj także: Rozstępy w ciąży. Jak się pozbyć rozstępów po ciąży?

Ćwiczenia na powiększenie biustu

Każda aktywność jest dobra. Już w ciąży warto zadbać o kondycję biustu poprzez spokojne ćwiczenia rozciągające na klatkę piersiową. To właśnie od kondycji klatki piersiowej zależy jędrność piersi. Wyćwiczone mięśnie będą sobie lepiej radziły w podtrzymywaniu ciężkich, wypełnionych mlekiem piersi, nie dopuszczając by opadały na brzuch. Najlepszymi ćwiczeniami na biust jest pływanie, podnoszenie lekkich ciężarków czy kobiece pompki.

Czytaj także: Jak pielęgnują piersi mamy na forum Mjakmama24.pl? Sprawdź i dołącz do dyskusji

Zabiegi na ujędrnianie biustu

W ciąży i w trakcie karmienia piersią kobiety nie powinny się poddawać zaawansowanym zabiegom kosmetycznym. Te warto pozostawić na czas po zakończeniu laktacji. Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów na jędrność biustu i niwelujących rozstępy. Zanim jednak przyjdzie czas na takie profesjonalne zabiegi z użyciem lasera czy mikroprądu, można stosować zabiegi domowe. Zaleca się regularne poddawanie biustu peelingom i hartowaniu zimną wodą.

Jak ujędrnić biust po ciąży? Noś właściwą bieliznę

Już w czasie ciąży należy zadbać o dobór odpowiedniej bielizny. Piersi w ciąży powinny być podtrzymywane stanikiem, a w trakcie karmienia piersią kobieta powinna nawet spać w biustonoszu. Wszystko po to, by piersi nie opadły na brzuch a ich ciężar nie spowodował nadmiernego rozciągnięcia się skóry. Należy pamiętać o tym, by rozmiar biustonosza dobierać do  rosnących piersi, dlatego rozmiar stanika należy zmieniać nawet kilka razy w czasie ciąży i karmienia. Dobrze jest poradzić się tzw. brafitterki, która dobierze właściwy biustonosz. Mało kobiet wie, jak zgubny wpływ na piersi ma źle dobrany stanik.

Czytaj także: Piersi po ciąży. Zobacz, jak skorygować wygląd biustu ubraniami

Ujędrnianie biustu - rób masaże

Ujędrniający wpływ na piersi ma z pewnością masaż. Można go wykonywać samodzielnie w domu, ale lepiej ograniczyć go w ostatniej fazie ciąży, gdy może on przyspieszyć poród. W czasie karmienia piersią też warto ograniczać masaż ze względu na zaburzenie laktacji. Najlepiej więc rozpocząć masowanie piersi po zakończeniu karmienia. Dzięki regularnym ćwiczeniom, można podnieść biust nawet o 2 cm! Uwaga – pieszczoty podczas seksu też są świetnym masażem dla piersi.

Polecamy wideo: Karmienie piersią. Poradnik laktacyjny