Prezent dla przyszłej mamy. Co kupić na baby shower?

2021-05-06 11:42

Baby Shower czyli przyjęcia dla przyszłej mamy z okazji ciąży są coraz popularniejsze w Polsce. Udana impreza baby shower oczywiście nie może się obyć bez prezentów. Wspólne rozpakowywanie upominków, jedna z tradycji Baby Shower.  Co kupić, by prezent dla przyszłej mamy uszczęśliwił kobietę w ciąży?

baby shower prezenty
Autor: _photos.com

Przyjęcia Baby Shower to stosunkowo nowa impreza w naszym kraju, dlatego też problemem może okazać się wybór prezentu na tę okoliczność. Postaramy się podpowiedzieć jaki będzie najfajniejszy prezent przyszłej mamy i dla jej dziecka.

Czytaj: Co to jest baby shower, kto je organizuje i co kupić przyszłej mamie, czyli 4 najczęstsze pytania o baby shower

Ostatnie tygodnie przed porodem. Jak je spędzić?>>

Spis treści

  1. Prezenty dla dziecka na Baby Shower
  2. Prezenty dla mamy na Baby Shower
  3. Nietypowe prezenty na Baby Shower
  4. Wybrane przez nas prezenty:

Prezenty dla dziecka na Baby Shower

Najpopularniejsze prezenty na Baby Shower to takie, które mają ścisły związek z narodzinami dziecka. Najczęściej goście przynoszą rzeczy dla mającego się narodzić niemowlaka , pomagając tym samym skompletować wyprawkę dla dziecka. Ubranka, zabawki, akcesoria rządzą podczas każdego przyjęcia Baby Shower.

By nie dopuścić do powielania prezentów, przyszła mama może zrobić listę rzeczy, które będą jej potrzebne dla dziecka i dać taką listę osobom zaproszonym na przyjęcie. Warto na tej liście dokładnie sprecyzować poszczególne produkty, by ułatwić gościom ich zakup. Dzięki temu, w ciągu jednego przyjęcia zostanie skompletowana cała wyprawka, co nie jest bez znaczenia dla domowego budżetu. Fajnym pomysłem związanym z wyprawkowym prezentem, jest zaskakujące zapakowanie. Tort z pieluszek lub cukierki zrobione z dziecięcych ubranek wyglądają uroczo i doskonale sprawdzą się jako prezenty na Baby Shower.

Prezenty dla mamy na Baby Shower

Na Baby Shower nie możemy zapominać o bohaterce przyjęcia, czyli przyszłej mamie. Jej też z pewnością przydadzą się jakieś produkty związane z macierzyństwem. Wygodny fotel do karmienia może być prezentem składkowym od wszystkich gości. Świetną i przydatną rzeczą będą książki o macierzyństwie, a sentymentalnym podarunkiem – symboliczna bransoletka z osobistą zawieszką.

Przeczytaj również: Jak wybrać bezpieczną farbę do pokoju dziecka?

Nietypowe prezenty na Baby Shower

Baby Shower możemy również potraktować nietypowo i zafundować przyszłej mamie niespodziankę, o jakiej nawet nie myślała. Fajnym pomysłem jest zrobienie jej śmiesznej koszuli do porodu. Wystarczy trochę większy t-shirt i fajna grafika z osobistą dedykacją, a poród może być dzięki temu bardziej radosny.

Przyszła mama ucieszy się również z niezwykle praktycznej rzeczy, jaką może być wykupienie jej prywatnej opieki położnej lub douli albo opłacenie rodzinnej sali po porodzie. Możemy również pomyśleć nad prezentem typowo kobiecym, który będzie okazją do nabrania sił i małym przerywnikiem w macierzyństwie. Voucher na masaż lub zabieg kosmetyczny to chyba marzenie każdej młodej mamy.

Wybrane przez nas prezenty: