Tort z pampersów: jak zrobić tort z pieluszek - prezent na baby shower na BABY SHOWER: zobacz jak zrobić!

2013-08-27 17:24

Tort z pieluszek to główny atrybut Baby Shower, podobnie jak tort na tradycyjnym przyjęciu. Choć tort z pampersów wygląda niezwykle efektownie, wcale nie jest skomplikowany w przygotowaniu. Zobacz jak zrobić tort z pieluszek dla ciężarnej siostry, przyjaciółki, a nawet na chrzest.

Co jest potrzebne, żeby zrobić tort z pieluszek?

Do wykonania tortu z pieluszek, będziesz potrzebować:
- paczki pieluszek (najlepiej kupić dwie: jedną małą, drugą dużą);
- nitki białej;
- ozdobnych wstążek, koralików;
- skarpetek, rękawiczek-niedrapek, czapeczki, grzechotki albo gryzaczka.

Zobacz jakie jeszcze prezenty można zrobić na baby shower

Co kupić na chrzciny oprócz biżuterii? Zobacz WIDEO

 

Jak zrobić tort z pieluszek?

Najpierw trzeba przygotować podstawę tortu z pieluszek: na czym będzie się trzymał. I tu warto rozważyć różne opcje: środek jako element konstrukcyjny lub jako kolejny prezent na baby shower (tort będzie służył jako opakowanie prezentu). W tym drugim przypadku możemy np. do środka włożyć książkę, dmuchaną zabawkę albo inną, w odpowiednich kształcie: najlepsza jest okrągła lub owalna. Jeżeli tort ma pełnić tylko funkcję dekoracyjną, do środka możemy włożyć rolkę papieru, na niej mniejszą itd. To będzie nasza konstrukcja. Naokoło (dosyć ciasno) układamy pieluszki: na zakładkę. Przewiązujemy dla wzmocnienia nitką, a następnie dekoracyjną wstażką. I tak każdą kolejną warstwę. Jeżeli nie mamy doświadczenia, lepiej zaplanować maksymalnie dwie warstwy. Szczyt tortu zdobimy ubrankami, zwijając je w fantazyjne kształty np. kwiatów. Małe skarpetki natomiast idealnie nadają się do zrobienia różyczek, którymi ozdobimy brzegi tortu. Zakończyć możemy np. gryzaczkiem wodnym w kształcie jakiegoś owocu: o wisienką pewnie będzie trudno, ale malinkę na pewno znajdziemy. 
Tak naprawdę tort pieluszkowy możemy udekorować czym nam się podoba, wiążąc do tasiemek. Ważne, żeby nawiązywało do tematy dziecięcego, np. smoczek.

Dowiedz się, jak zorganizować przyjęcie na baby shower

Zobacz wideo: Wszystko o baby shower

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE