Bombki na choinkę: przegląd najładniejszych bombek na choinkę [INSPIRACJE]

2015-11-30 17:46

Wybór idealnego zestawu bombek na choinkę wcale nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli więc poszukujesz inspiracji w wybieraniu ozdób świątecznych, zapraszamy do naszej galerii!

Spis treści

  1. Bombki na choinkę: kupuj polskie, a nie chińskie
  2. >> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>
  3. Bombki na choinkę: szklane, ręcznie robione, ze wstążki
  4. >> Zobacz też: OZDOBY NA CHOINKĘ: Jak samodzielnie zrobić efektowną bombkę choinkową [FILM] >>
  5. Bombki na choinkę: a może kup bombkę quilling?
  6. >> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji [GALERIA] >>

Bombki na choinkę to jedna z najstarszych dekoracyjnych tradycji świątecznych. Kiedyś drzewka ozdabiano jedynie owocami. Później stopniowo zaczęły do nich dochodzić bombki, lampki oraz łancuchy. Teraz na rynku mamy mnóstwo rodzajów wszelkich ozdób świątecznych na choinkę i nie tylko.

Bombki na choinkę: kupuj polskie, a nie chińskie

Zwolennicy chińskich bombek jako główny argument przedstawiają przede wszystkim cenę. Oczywiście takie ozdoby są dużo tańsze i sprzedawane w dużych opakowaniach. Jednak są one również bardzo nietrwałe i szybko się tłuką. Nie polecamy więc tego rozwiązania, szczególnie jeśli w domu są zwierzęta i/lub dzieci. Zainwestuj w ręcznie robione bombki i wesprzyj polski rynek. Takie dekoracje posłużą ci na lata i nie ma obaw o zniszczenia, nawet jeśli spadną z choinki.

>> Czytaj także: Jak zrobić bombkę? Zrób to sam: bombka DIY krok po kroku >>

Bombki na choinkę: szklane, ręcznie robione, ze wstążki

Istnieje wiele rodzajów bombek na choinkę. Ostatnio najbardziej popularne są bombki szklane. Można włożyć do nich praktycznie cokolwiek, a ozdoba będzie się prezentowała wyjątkowo. Głównie wypełniane są one żywymi roślinami, sztucznym śniegiem, wstążkami oraz figurkami, np. św. Mikołaja. Ręcznie robione bombki na choinkę mają też niemałą wartość sentymentalną. Jeżeli posiadasz zdolności manualne, możesz je wykorzystać do zrobienia własnych ozdób choinkowych. Nowy trend w dziedzinie dekoracji świątecznych to bombki na choinkę stworzone ze wstążki. Są one robione bardzo trudną techniką, ale wyglądają oryginalnie i nowocześnie.

>> Zobacz też: OZDOBY NA CHOINKĘ: Jak samodzielnie zrobić efektowną bombkę choinkową [FILM] >>

Bombki na choinkę: a może kup bombkę quilling?

Quilling jest specjalną techniką papieroplastyki. Wykorzystywane są do niej wąskie paski zwinięte w spiralki. Jest to bardzo trudna metoda manualnego tworzenia bombek. Potrzebne do ich wykonania są: papier, klej oraz trochę fantazji. Ceny takich dekoracji wachają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

>> Czytaj także: Ozdoby na Boże Narodzenie: poznaj 8 propozycji [GALERIA] >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza