BOŻE NARODZENIE poza domem: gdzie wyjechać na święta z rodziną?

2013-11-14 7:00

Święta Bożego Narodzenia poza domem? Czemu nie! Boże Narodzenie spędzone w atrakcyjnej miejscowości – w górach, nad morzem lub w tropikach – uatrakcyjni Gwiazdkę, pozwoli wam wypocząć i poświęcić czas tylko rodzinie. Przeczytaj, gdzie najlepiej wyjechać na Boże Narodzenie z rodziną.

boze narodzenie poza domem gdzie wyjechac na swieta z rodzina
Autor: _dlarodzinki.pl|photos.com

Spis treści

  1. Boże Narodzenie w górach
  2. Boże Narodzenie nad morzem
  3. A może Boże Narodzenie w ciepłych krajach?
  4. Boże Narodzenie poza domem – miejsca z klimatem

Z roku na rok coraz bardziej popularne staje się spędzanie świąt Bożego Narodzenia z rodziną poza domem. Łączenie tradycyjnego święta z rodzinnym wypoczynkiem może być świetną okazją, by uatrakcyjnić Gwiazdkę i swój czas poświęcić tylko rodzinie – bez zajmowania się licznymi świątecznymi obowiązkami. Gdzie najlepiej wyjechać na święta z rodziną?

Boże Narodzenie w górach

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z białym krajobrazem. Niezwykły urok mają święta spędzone w górach, w których mocno kultywuje się bożonarodzeniowe tradycje, a przy tym są one bardzo malownicze. Pasterka w niewielkim drewnianym kościółku, kolacja wigilijna przy kominku, zabawa przy ognisku czy kuligi mogą sprawić, że święta spędzone w ten sposób mocno zapadną w pamięć nam i dzieciom. Jeśli jeszcze dodamy do tego  możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, wspomnienia takiego czasu będą na pewno niezwykłe.Miejsca w górach przyjazne dzieciom:

  • Hotel Gołębiewski w Karpaczu  - oferuje rodzinne święta z uroczystymi posiłkami. Hotel zapewnia liczne zabawy i atrakcje np. na przygotowywanie ozdób świątecznych czy szopek, pieczenie pierników, kolędowanie, wspólne ubieranie choinki, a w Wigilię spotkanie ze świętym Mikołajem i własną Pasterkę.
  • Hotel Fryderyk – Duszniki-Zdrój – hotel oferuje szereg atrakcji dla całych rodzin. Oprócz uroczystych posiłków także wieczorny kulig, wizytę Św. Mikołaja.

Boże Narodzenie nad morzem

Morze Bałtyckie jest piękne o każdej porze roku. Zimą jest szczególnie  niezwykłe i co najważniejsze – nadmorskie powietrze ma wówczas największą wartość prozdrowotną, bo zawiera najwyższe stężenie jodu.  Dla dzieci jest to szczególnie atrakcyjne miejsce. Spacery po molo czy plaży, karmienie wygłodniałych mew mogą być świetnym urozmaiceniem świątecznych chwil. Jeśli zależy nam na ucieczce w święta od miejskiego gwaru, wyciszenie się i spędzenie kameralnych świąt z rodziną – warto przyjechać na Boże Narodzenie nad morze.

Miejsca nad morzem przyjazne dzieciom:

  • Hotel Lidia Spa w Darłowie – hotel oferuje tradycyjną wieczerzę,  dla rodziców pakiety Spa, a dla dzieci wiele zabaw z animatorem, wizytę św. Mikołaja, ozdabianie pierniczków, biblioteczkę z bajkami itd.
  • Hotel Columbus w Rowach – niezwykle bogata oferta świąteczna dla całych rodzin. Oprócz tradycyjnych potraw i kolędowania, hotel zapewnia bogaty program dla dzieci. Duża liczba zabaw tematycznych i aktywności na powietrzu – w pierwszy dzień świąt – spektakl teatralny, a w sylwestra – dziecięcy bal sylwestrowy.

A może Boże Narodzenie w ciepłych krajach?

W święta zakątki świata, gdzie panują wysokie temperatury, są bardzo popularne. To idealne miejsce dla zmarzluchów, którzy chcą uciec od mrozu i śniegu. Trzeba jednak pamiętać, że święta w tropikach są pozbawione atmosfery, do której jesteśmy przyzwyczajeni i nasze dzieci mogą być zawiedzione, nie mogąc ubrać prawdziwej choinki czy ulepić bałwana. Z drugiej jednak strony, wiele miejsc oferuje ciekawą alternatywę, która zakłada szereg świątecznych atrakcji – także dla najmłodszych.Miejsca szczególnie atrakcyjne w okresie świątecznym to:  Egipt, Tunezja, Turcja, Wyspy Kanaryjskie,  Dominikana, Kuba,

Boże Narodzenie poza domem – miejsca z klimatem

Na święta nie trzeba wyjeżdżać w najbardziej popularne i oblegane przez turystów miejsca. Niezwykłe święta z rodziną można spędzić w leśniczówce ulokowanej w mazurskiej głuszy albo w ośrodku Spa, w którym zamiast kilku dni spędzanych przy stole, spędzimy czas, oddając się regenerującym zabiegom.  Istnieje wiele miejsc, w których święta z rodziną można spędzić nietypowo, a jednocześnie atrakcyjnie,  także dla dzieci.

Miejsca przyjazne dzieciom:

  • Spa Diamond w Ustroniu – kultywuje niemal wszystkie świąteczne tradycje – od wspólnego ubierania choinki, przez kolędowanie z góralską kapelą, dziecięce jasełka, aż po wizytę św. Mikołaja i czytanie bożonarodzeniowych opowieści. Hotel zapewnia opiekę nad dziećmi, gdy rodzice będą korzystać z zabiegów Spa.
  • Agroturystyka Bocheńscy (Powidz) – Boże Narodzenie blisko natury. Zimowe kuligi, karmienie zwierząt, świąteczna wieczerza , dużo zajęć dla dzieci (ozdoby choinkowe, pierniki, lepienie z gliny, zabawa taneczna), pasterka w wiejskim kościele.