CHOINKA ZE ZŁOTA czyli zrób z dzieckiem oryginalną dekorację na świąteczny stół

2013-11-22 7:00

Zabłyśnij w Boże Narodzenie! Masz już dość tradycyjnych, opatrzonych dekoracji bożonarodzeniowych? Zastanawiasz się jak udekorować świąteczny stół, aby wyglądał inaczej niż dotychczas? Chcesz włączyć dziecko w prace przedświąteczne? Zróbcie wspólnie oryginalną dekorację na wigilijny stół - choinkę ze złota ozdobioną m. in. makaronem, koralikami i łańcuchami z perełek. Spraw, aby wigilijny stół błyszczał jak nigdy!

Spis treści

 1. Co ci będzie potrzebne, by zrobić choinkę ze złota?
 2. Wykonanie choinki ze złota

Choinka ze złota jest prostą w wykonaniu, ale bardzo efektowną ozdobą wigilijnego stołu. Złoty jest najszlachetniejszym z kolorów, pasującym do różnych kombinacji barw. Doda blasku i elegancji świątecznej dekoracji stołu.

Co ci będzie potrzebne, by zrobić choinkę ze złota?

 • gruby karton
 • gruby sznurek (taki, który wchłonie spray)
 • złoty spray
 • klej na gorąco w pistolecie
 • zszywacz
 • koraliki w różnych kolorach
 • makaron kokardki
 • łańcuch z perełek i materiałowych owoców
 • gumowe rękawiczki

Podane ozdoby sa tylko propozycją. Do dekoracji można użyć wszystkiego, co mamy pod ręką, co znajdziemy w sklepie. Dzięki temu każda choinka będzie oryginalna i niepowtarzalna.

Wykonanie choinki ze złota

Z kartonu wytnij koło, przetnij je do połowy, uformuj kształt stożka i sklej, bądź połącz zszywaczem, tak by powstał szkielet naszej choinki. Następnie używając gorącego kleju przyklej do kartonu sznurek - zacznij od góry. Kiedy klej zaschnie i upewnisz się, że sznurek w każdym miejscu mocno trzyma się kartonu, ubierz gumowe rękawiczki i pokryj złotym sprayem całą choinkę. Odczekaj kilku minut, aż spray wyschnie i udekoruj choinkę makaronem (można też spryskac go delikatnie sprayem), koralikami klejąc je kolejno do sznurka. Łańcuchy z perełek i materiałowych owoców owiń dookoła choinki, zaczynając od góry. Każdy łańcuch klej do sznurka co kilka centymetrów. Na czubku choinki, aby zakryć miejsce klejenia, umieść jedną z ozdób, na przykład mały złoty koralik.

Choinka jest gotowa, dziecko dumne, a my usatysfakcjonowane, że same wykonałyśmy dekorację na wigilijny stół, oryginalną i niepowtarzalną. Do choinki można dopasować kolor serwetek i świec. Na naszej stronie znajdziesz sposoby składania serwetek.