CHRZCINY: kiedy daje się prezent na chrzest?

2013-05-02 15:51

Prezent na chrzest to ważny element tej uroczystości. Goście zaproszeni na chrzest na pewno będą chcieli obdarować dziecko prezentami. Kiedy jest najlepszy moment na wręczenie prezentu na chrzest?

prezent na chrzest
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. PREZENT na chrzest - jakie są zwyczaje
  2. PREZENT na chrzest - kiedy go wręczyć dziecku?

Rodzice chrzestni w ramach prezentu na chrzest wybierają raczej tradycyjne prezenty: medalik lub krzyżyk (dogadują między sobą, kto kupuje), białą szatę (matka chrzestna) i białą świecę (ojciec chrzestny) i te rzeczy powinni dać przed ceremonią.

PREZENT na chrzest - jakie są zwyczaje

W niektórych domach (to tradycja rodzinna, a nie obowiązująca wszędzie) rodzice chrzestni (zwykle ojciec chrzestny) wkłada w becik pieniądze, które są zarówno prezentem dla dziecka jak i mają symbolizować obdarowanie "dobrobytem" w przyszłości.

PREZENT na chrzest - kiedy go wręczyć dziecku?

Pozostałe prezenty na chrzest od zaproszonych gości najlepiej jest przyjmować po ceremonii chrztu w kościele - w domu lub restauracji, w zależności od tego, gdzie organizowane jest przyjęcie. Warto zapewnić na to spokojny czas (np. po obiedzie, przed podaniem deseru), tak aby dziecko mogło uczestniczyć w obdarowywaniu prezentami, a nie było nimi obsypywane w czasie, gdy np. ucina sobie drzemkę. Choć może tego nie pamiętać, dobrze żeby było obecne podczas tego faktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza