Cytaty na Dzień Matki. 7 najpiękniejszych sentencji dla wszystkich mam

2023-05-16 9:34

Piękne i wzruszające sentencje będą wspaniałym dodatkiem do życzeń na Dzień Mamy. Te cytaty nie tylko wywołają uśmiech na twarzy mamy i łzę w oku, ale i radość w sercu. Dołącz je do życzeń, by sprawić swojej mamie przyjemność.

Cytaty na Dzień Mamy
Autor: Getty Images Cytaty na Dzień Mamy to przede wszystkim sentencje o miłości i poświeceniu.

26 maja to wyjątkowa data, dzień, kiedy wszystkie mamy obchodzą swoje święto. W Dniu Mamy warto podziękować najbliższej osobie za miłość, czułość i poświęcenie, spędzić z nią czas lub obdarować upominkiem. Do prezentu na Dzień Mamy warto dołączyć życzenia lub piękną sentencję, która pokaże jej, jak bardzo jest dla nas ważne.

Spis treści

  1. 7 pięknych sentencji na Dzień Mamy
  2. Najpiękniejsze cytaty dla mamy

7 pięknych sentencji na Dzień Mamy

Cytaty na Dzień Mamy bawią i wzruszają, pokazując ogrom pracy i miłości, jakie każdego dnia wkładają mamy w wychowanie swoich dzieci. Wśród mądrych i wartościowych sentencji znajdziemy cytaty ze znanych utworów literackich lub sentencje pisarzy. Warto pochylić się nad nimi, wspólnie zaśmiać lub uronić łzę. Uśmiech na twarzy mamy lub błysk w oku będą najlepszym podziękowaniem.

Najpiękniejsze cytaty dla mamy

Wśród najpiękniejszych sentencji mam znajdziemy:

1. Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość matki ma się bez zdobywania i bez zasług. 

 Herman Auerbach

2. Matka, jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej.

Zofia Kossak-Szczucka

3. Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

Józef Ignacy Kraszewski

4. Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie.

Jojo Moyes

5. Dom to wcale nie są ściany i sufity i podłogi, ale ręce naszej mamy.

Anna Kamieńska

6. Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej.

Jan Paweł II

7. Za wszystkimi twoimi historiami zawsze kryje się historia matki, ponieważ to w jej historii zaczyna się Twoja.

Mitch Albom

Czytaj: Ciasto na Dzień Mamy. 3 pyszne i smaczne przepisy dla mam

Cytaty o życiu. 10 mądrych sentencji życiowych

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza