Dzień Matki 2015: jak go spędzić?

2015-04-20 15:00

Dzień Matki 2015 coraz bliżej. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje na ciekawe spędzenie tego czasu, które mogą się spodobać zarówno mamom aktywnym, tym, które chcą spędzić swój dzień w gronie dzieci, jak i paniom mającym ochotę na odrobinę przyjemności w Dzień Matki 2015.

Jak spędzić Dzień Matki
Autor: _photos.com|photos.com Dzień Matki 2015 to doskonała okazja na to, by pozwolić sobie na chwilę odpoczynku.

Spis treści

  1. Dzień Matki 2015: mama i dziecko
  2. Dzień Matki 2015: weź udział w zorganizowanych zajęciach
  3. Dzień Matki 2015: czas tylko dla siebie
  4. Dzień Matki 2015: bardzo aktywnie
  5. Dzień Matki 2015: czas we dwoje

Dzień Matki 2015 to dobra okazja, by, jak co dzień, spędzić ten czas z najbliższymi, tylko że bardziej uroczyście i w inny sposób niż zazwyczaj. Święto wszystkich mam może być również okazją do odpoczynku od domowych obowiązków i udania się gdzieś z koleżankami-mamami, ze swoją mamą lub, dla odmiany, z kimś, kto dziecka nie ma. Oczywiście można połączyć i jedno, i drugie. Zwłaszcza że atrakcji nie brakuje, a w maju pogoda zazwyczaj bardzo dopisuje.

Dzień Matki 2015: mama i dziecko

Dzień Matki 2015 mamy często spędzają oczywiście z dziećmi. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kinderbale, organizowane przez kilka mam, na których spotykają się i mali, i dorośli znajomi. Jeśli jednak ten wyjątkowy czas wolisz spędzić w większym spokoju, tylko ze swoim dzieckiem, wszystko zależy od ciebie. Można kreatywnie spędzić czas, przygotowując się tego dnia do pikniku, można wziąć udział w festynach organizowanych w okolicy Dnia Matki. Wspólna wycieczka rowerowa, wyprawa do zoo, odwiedziny u dziadków - pomysłów jest bardzo dużo. Warto, po wcześniejszym uzgodnieniu, zostawić rodzinne zorganizowanie Dnia Matki 2015 w gestii męża i ojca rodziny i zobaczyć, jaką niespodziankę przygotuje.

>>Przeczytaj również, jak dawniej świętowano Dzień Matki i co się od tego czasu zmieniło>>

Dzień Matki 2015: weź udział w zorganizowanych zajęciach

W ostatnich latach bardzo popularne w Polsce stało się organizowanie różnego rodzaju imprez z okazji święta wszystkich mam. Dzień Matki 2015 nie zapowiada się pod tym względem inaczej. Wśród atrakcji można znaleźć zajęcia zarówno dla całej rodziny, jak i dla samych mam. Specjalne programy w filharmonii, kinie, ośrodkach kultury i prywatne inicjatywy - wybór jest naprawdę szeroki. Kobiety mogą brać udział w warsztatach chustonoszenia, potrenować jogę w gronie rodziny, zapisać się na warsztaty samoobrony, warsztaty kulinarne, wziąć udział w zajęciach z coachingu rodzicielskiego i wiele, wiele innych. Jeśli mama chce sama wziąć udział w zajęciach, ale jednocześnie spędzić ten czas z dzieckiem, może wybrać taką formę imprezy, w której dla dzieci zorganizowano specjalne miejsce do zabaw, gdzie mogą zostać pod czujną opieką.

Dzień Matki 2015: czas tylko dla siebie

Jeśli chcesz znaleźć podczas Dnia Matki 2015 chociaż kilka godzin tylko dla siebie - w końcu to twój dzień - pomyśl nad sprawieniem sobie takiego prezentu już wcześniej. Możesz też delikatnie uświadomić męża i starsze dzieci, co chciałabyś dostać. W każdym większym mieście znajdują się ośrodki SPA lub po prostu hotele, w których żadnego problemu nie stanowi zapisanie się na np. 2-godzinny masaż. Dobrym pomysłem jest również wizyta u kosmetyczki i poddanie się zabiegowi, którego nigdy wcześniej nie próbowałyśmy. Do dyspozycji mam są również warsztaty wizerunku, pokazy, na których mogą uzyskać porady w zakresie nakładania makijażu, otrzymać bezpłatne próbki kosmetyków. Zamiast na dbaniu o urodę, można spędzić Dzień Matki 2015 na dyskusjach ze znajomymi, a na to często na co dzień po prostu brakuje czasu. Wspólne wyjście do kawiarni na pewno pozwoli się zrelaksować i po prostu odpocząć.  

>>Zobacz również, jak pielęgnować kobiecość nie tylko w Dzień Kobiet, ale także... w Dzień Matki>>

Dzień Matki 2015: bardzo aktywnie

Jako że Dzień Matki przypada w maju, istnieje duże prawdopodobieństwo, że akurat tego dnia będzie ładna pogoda. A ładna pogoda to doskonały pretekst, żeby udać się na wycieczkę na łonie natury. Parki, działki, najbliższe, bardzo ładne okolice tylko czekają, by je odwiedzić. Oczywiście niektórym mamom takie zwyczajne zajęcia w niezwyczajny dzień mogą się wydawać nudne. Są przecież kobiety, które uwielbiają, gdy w ich życiu dużo się dzieje, a odwaga rzadko je opuszcza. Takiej pani na Dzień Matki 2015 można sprezentować skok spadochronowy, lot paralotnią, krótki kurs nurkowania czy możliwość polatania nad wodą dzięki sprzętowi FlyBoard. 

Dzień Matki 2015: czas we dwoje

Młodzi rodzice mają bardzo mało okazji, by spędzić czas wyłącznie w swoim towarzystwie. Dziecko jest nieodłącznym elementem domowego krajobrazu. Wieczorem w Dzień Matki 2015 można oddać je pod opiekę dziadkom bądź opiekunce i wolny czas spędzić z tatą dziecka. Najbardziej oczywistym pomysłem jest romantyczna kolacja we dwoje w domowym zaciszu (byle nie przygotowana przez ciebie, a przez partnera!), ale przecież opcji jest dużo więcej. Wystawy, spektakle, kolacja we dwoje w ciemności, wspólny lot balonem, nauka jazdy konnej. Jeśli za organizację tego dnia zabierzesz się wcześniej, możesz kupić bardzo tanie bilety na zagraniczny lot do którejś ze stolic europejskich, nawet na 1-2 dni.

>>Co zmieniło się w twoim życiu, kiedy zostałaś mamą i co to dla ciebie znaczy: być mamą? Podyskutuj z innymi mamami na forum Mjakmama24.pl!>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza