Fryzury dla dziewczynek - 10 uroczych fryzur dla kilkuletniej dziewczynki

2017-01-05 12:56

Fryzury dla dziewczynek to nie tylko kucyki i tradycyjne warkocze. Jeśli Twoja córka uwielbia być czesana i z radością prezentuje modne fryzury dla dzieci mamy dla Was pomysły na szybkie i proste uczesania dla dziewczynki. Zobaczcie 10 uroczych fryzur dla dziewczynki!

Fryzury dla dziewczynek
Autor: materiały prasowe Fot. materiały prasowe Zara Kids, Mango Kids

Spis treści

  1. Fryzury dla dziewczynki do szkoły
  2. Modne fryzury dla dziewczynki
  3.  Polecamy wideo: Fryzury w stylu gwiazd
Fryzury dla dziewczynek
Autor: materiały prasowe Fot. materiały prasowe Poudre pour bebe 
Kucyki dla dziewczynki
Autor: thinkstockphotos.com

Dziewczynki w wieku przedszkolnym i szkolnym uwielbiają być czesane. Najczęściej inspiracją do powstania nowych fryzur są te, które noszą koleżanki lub mama. Wybór fryzur dla dziewczynek jest ogromny, jednak to na jaką się zdecydujemy zależy od ilości poświęconego czasu i umiejętności. Chociaż tu z pomocą mamom przychodzą filmy instruktażowe dostęne w internecie. Tutoriale dostępne np. na YouTube krok po kroku prezentują, jak wykonać daną fryzurę i często uczesanie, które wydawało się trudne, a wręcz niemożliwe do wykonania zajmie nam kilka chwil.

Fot. materiały prasowe Poudre pour bebe (poudrepourbebe.com)

Modne wianki dla dziewczynki. Jak wybrać wianek komunijny? 

Fryzury dla dziewczynki do szkoły

Przy wyborze fryzury dla dziewczynki największę znaczenie ma długość włosów. Co prawda niektóre fryzury, jak kucyk, możemy wykonać zarówno z długich, jak i średniej długości włosów, ale większość upięć jest zarezerwowana dla dzieci z długimi włosami. Tu mamy ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o fantazyjne fryzury. Możemy zdecydować się na zaplatanie warkocza, do wyboru mamy wiele mozliwości: francuski (pasna przekładamy nad zaplecionymi), holenderski (pasma przekładamy pod poprzednio zaplatanymi), kłos. Zaplatanie klasycznego warkocza zaczynamy od podzielenia włosów na trzy, równe części i przekładaniu kolejno skranych pasm nad środkowym. W ten sposób mamy wykonaną prostą, klasyczną i wygodną fryzurę do szkoły.

Obok popularnego i ponadczasowego kucyka kolejną fryzurą do szkoły będzie prosty koczek. Wykonujemy go na bazie kucyka. Włosy zaplatamy dookoła gumki trzymającej koński ogon i przypinamy wsuwkami. Jest to efektowana fryzura, ale niepraktyczna jeśli w planie lekcji naszej córki pojawiają się zajęcia wychowania fizycznego. Podczas biegania fryzura może się zepsuć i na w-f znacznie bezpieczniejszym wyborem będzie zwykły kucyk.

Kilkuletnia dziewczynka z pewnością będzie miała swoje zdanie w kwestii wyboru fryzury do szkoły, dlatego pozwólmy jej decydować, a jeśli wybór okaże się nieodpowiedni podsuńmy kilka innych pomysłów, które na pewno się sprawdzą.

Modne fryzury dla dziewczynki

Fryzury dla dzieci zmieniają się wraz z obowiązującymi trendami. Ponadczasowe uczesania takie jak: kucyk są popularne bez względu na aktualną modę, ale nie oznacza to, że nie ulegają róznym modyfikacjom. Kucyk to wygodna fryzura, która pasuje do każdego i dlatego cieszą się ogromną popularnością, ale co jakiś czas ten rodzaj uczesania zmienia swój charakter. Co jakiś czas modne są kucyki wiązane nisko nad karkiem, innym razem hitem są wysoko związane włosy lub zebrane na boku. Z kolei jeśli okręcimy małe pasmo włosów dookoła gumki i przypniemy wsuwką stworzymy elegancka fryzurę dla dziewczynki na wyjście. 

Prawdziwym hitem wśród gwiazd i blogerek jest tzw. messy bun czyli tzw. niesformy kok, a w dosłownym tłumaczeniu niechlujny kok. Tę fryzurę pokochały kobiety na całym świecie i jest ona również idealną propozycją na uczesanie dla dziewczynki. Do przygotowania niesfornego koka potrzebny będzie grzebień, gumka do włosów i kilka wsuwek. Zbieramy wszystkie włosy na czubku głowy i skręcamy je. Następnie włosy okręcamy wokół siebie i przypinamy wsuwkami. Kok powinien być luźny i sprawiać wrażenie fryzury ułożonej od niechcenia. 

Kolejne pomysły na modne fryzury dla dziewczynki to różnego rodzaju plecionki i warkocze, które są wykonane tak, aby tworzyły efektowne uczesania. Aby ich wykonać potrzebny będzie nam czas i cierpliwość, ponieważ są one bardzo precyzyjnie wykonane. 

Idealne fryzury dla dziewczynek to takie, które mają dziewczęcy charakter i są przede wszystkim subtelne i naturalne. Zawsze wybierając fryzurę dla dziewczynki dostosujmy ja do wiekudziecka. Jeśli korzystamy z usług fryzjera przed ważną uroczystością zawsze warto upięcie włosów skonsultować również z fryzjerką. 

Stylistka dla dzieci. Nowa moda wśród rodziców >>

fot. materiały prasowe Kids on the moon ( kidsonthemoon.com)

 Polecamy wideo: Fryzury w stylu gwiazd

Fryzura do Komunii w trzech krokach