Jak zorganizować PĘPKOWE?

2013-08-19 12:12

Pępkowe czyli męskie świętowanie przyjścia na świat dziecka jest, w odróżnieniu od przyjęć Baby Shower, od dawna zakorzenione w polskiej tradycji. Pępkowe organizowane przez panów powszechnie kojarzy się z tzw. opijaniem zdrowia dziecka. Chociaż w tradycyjnym wznoszeniu toastów nie ma niczego złego to pępkowe można uatrakcyjnić tak, by ten czas stał się źródłem sympatycznych wspomnień dla świeżoupieczonego taty.

Pepkowe
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Pępkowe: konkurs na najlepszego wujka
  2. Pępkowe: test wiedzy na temat niemowląt
  3. Pępkowe: gdzie zorganizować?

Pępkowe nie musi być tylko nudnym i monotonnym przyjęciem. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych atrakcji, by tata jeszcze bardziej cieszył się z narodzin swojego potomka. Zabawę zawsze warto połączyć z pożyteczną nauką i podszkoleniem taty.

Pępkowe: konkurs na najlepszego wujka

Naturalne zjawisko dzielenia się wspomnieniami z narodzin swoich dzieci i snucia opowieści na ten temat można wykorzystać organizując konkurs na pępkowym na najlepszego wujka lub jeśli ma być bardziej żartobliwie i wesoło, a konkurs ma być niespodzianką dla gości, na zastępczego tatę: wygrywa pan, który wykazał się np. największą inwencją lub ekspresją w opowiadaniu o swoim tacierzyństwie. Nagrodą może być np. zabawny dyplom.

Pępkowe: test wiedzy na temat niemowląt

Kilka prostych pytań (nie przesadzajmy z ich zawiłością) z ciekawymi odpowiedziami lub zbiór ciekawostek na temat noworodków pozwoli pozostać panom w tematyce spotkania i poszerzyć wiedzę na temat niemowląt. Ze względu na fakt, że debiutujący tata może nie mieć zbyt dużego doświadczenia, lepiej by pytania miały charakter żartobliwy. By nie zniechęcić panów nieprzyzwyczajonych do takich aktywności (początki mogą być trudne), konkursów nie powinno być dużo: 1 lub 2, ale naprawdę przemyślane i dobrze dobrane.

Pępkowe: gdzie zorganizować?

Wybierając miejsce na przyjęcie pępkowe lepiej zrezygnować z imprezy w domu, do którego ma przybyć dziecko. Organizacja spotkanie w lokalu, który jest o wiele lepiej przystosowany do świętowania, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Pozwoli to uniknąć kłopotów z wietrzeniem pomieszczenia, sprzątaniem itp. A panom pozwoli czuć się bardziej swobodnie niż w otoczeniu drobiazgów czekających na przybycie dziecka.Ponieważ przyjęło się, że zazwyczaj pępkowe organizuje tata dziecka, samo przyjęcie nie będzie dla niego niespodzianką. Możemy jednak mile zaskoczyć tatę przygotowując dla niego prezent-niespodziankę. Dobrym pomysłem są prezenty, do których tata będzie mógł wrócić z dzieckiem, gdy ono podrośnie np. książka z dedykacją, gra rodzinna, album na dziecięce zdjęcia taty i dzidziusia. Można tez przygotować specjalny dyplom dla taty, który będzie jednocześnie pamiątką dobrze zorganizowanego pępkowego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza