Kartki wielkanocne: gotowe wzory do pobrania

2022-04-13 13:54

Wysyłanie kartek wielkanocnych to tradycja, która powoli odchodzi w zapomnienie. Nie oznacza to jednak zupełnej rezygnacji ze składania życzeń - po prostu dziś wygodniej jest wysłać życzenia sms-em lub przez komunikator. Sprawdź nasze propozycje e-kartek z życzeniami.

Kartki wielkanocne: gotowe wzory do pobrania
Autor: Getty images Kartki wielkanocne: gotowe wzory do pobrania

Spis treści

  1. Dlaczego wolimy wysyłać życzenia wielkanocne przez internet?
  2. Jakie motywy na kartkach wielkanocnych są najpopularniejsze?
  3. Jakich kartek unikać?

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów, który pojawia się w każde święta, jest zwyczaj składania życzeń, również za pomocą kartek wielkanocnych. Już od starożytności wierzono, że serdeczne życzenia wypowiedziane w odpowiednich dniach na głos, mają silne znaczenie i zostaną wysłuchane.

Dlaczego wolimy wysyłać życzenia wielkanocne przez internet?

Współczesna epoka, jak każdy z nas dobrze wie, jest silnie skomputeryzowana. Nasze życie w internecie staje się przedłużeniem tego realnego, a kontakty online są często traktowane na równi z tymi offline. Choć wciąż uważa się, że życzenia wielkanocne wysłane drogą mailową, SMS-em lub przez komunikator mają nieco mniejszą wagę jak te wypowiedziane na żywo czy wysłane pocztą tradycyjną, taka forma składania życzeń świątecznych cieszy się coraz większą popularnością.

Dlaczego? Przesłanie życzeń wielkanocnych poprzez komputer czy telefon jest znacznie prostsze - wystarczy skopiować wierszyk lub wielkanocną grafikę, a dzięki opcji "wyślij do wszystkich" przy jednym kliknięciu możemy złożyć życzenia wielu osobom naraz.

Zobacz, jakie e-kartki z życzeniami przygotowaliśmy. Pobierz je i wyślij do znajomych.

Czytaj także: Pomysły na pisanki. 6 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE]

Jakie motywy na kartkach wielkanocnych są najpopularniejsze?

Najpopularniejszymi motywami na kartkach wielkanocnych są oczywiście pisanki i zwierzęta. Te pierwsze to nieodzowny symbol tych świąt, więc koniecznie powinien się na nich znaleźć. Często pojawiają się też zające, kurczaczki czy baranki, które zwiastują Wielkanoc.

Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku tradycyjnych, papierowych kartek wielkanocnych. Jednak ostatnimi czasy do Polski weszło kilka nowych technik zdobienia i wykonywania wszelkich dekoracji. Jedną z nich jest quilling. Metoda ta pozwala z niewielkich pasków zawiniętych w rulonik stworzyć cuda. Zrobione tą metodą kartki np. z kurczakiem lub zającem, wyglądają naprawdę zjawiskowo, a do tego możesz je wykonać sama w domu za niską cenę.

Inną techniką jest scrapbooking. To sposób zdobienia wszelkich dekoracji, wywodzący się z ang. słowa "scrapbook". W wolnym tłumaczeniu oznacza to album, który możemy ozdabiać różnymi wycinkami oraz artykułami papierniczymi.

Sprawdź też: Co symbolizuje zając wielkanocny? Kiedy przychodzi i dlaczego jest symbolem Wielkanocy?

Jakich kartek unikać?

Przede wszystkim dobrze zastanów się, do kogo chcesz wysłać kartki wielkanocne. Jeśli jest to osoba dorosła lub starsza z rodziny, zrezygnuj z zabawnych wielkanocnych obrazków, których przekazu może nie wszyscy do końca rozumieją.

Inną kwestią jest to, jakie stosunki was łączą. Jeśli chcesz obdarować kartką np. swojego szefa, musi być ona w bardzo stonowanym klimacie, z odpowiednimi życzeniami zamieszczonymi w środku.

W przypadku, gdy będzie to twój najlepszy przyjaciel, możesz trochę zaszaleć i wybrać kartkę odpowiednią do waszego poczucia humoru i zamieścić w niej bardzo szczegółowe, osobiste życzenia.

Czytaj: Wielkanocne zwyczaje i obrzędy, które powinno znać twoje dziecko

życzenia świąteczne M jak mama 1
Autor: materiały redakcyjne Link: Pobierz
życzenia świąteczne M jak mama 2
Autor: materiały redakcyjne Link: Pobierz
życzenia świąteczne M jak mama 3
Autor: materiały redakcyjne Link: Pobierz
życzenia świąteczne M jak mama 4
Autor: materiały redakcyjne Link: Pobierz
życzenia świąteczne M jak mama 5
Autor: materiały redakcyjne Link: Pobierz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza