Ozdoby świąteczne do pokoju dziecka [11 propozycji]

2021-11-16 15:42

Ozdoby  świąteczne potrafią całkowicie zmienić wystrój wnętrza i wprowadzić domowników w bożonarodzeniowy nastrój. Jakimi ozdobami świątecznymi udekorować pokój dziecka, żeby wyglądał pięknie? Skorzystajcie z naszych propozycji!

Ozdoby świąteczne do pokoju dziecięcego
Autor: Getty Images Jakie ozdoby świąteczne do pokoju dziecka wybrać?

Ozdoby świąteczne wprowadzają w mieszkaniu niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat. Wystarczy kilka lampionów, bukiet z gałązek ostrokrzewu i stroik świąteczny, by w całym domu zapanowała magiczna atmosfera. Jakie ozdoby świąteczne wybrać do pokoju dziecka?

Spis treści

  1. Ozdoby świąteczne: kolorowa choinka
  2. Ozdoby świąteczne: bożonarodzeniowe lampiony
  3. Ozdoby świąteczne: świąteczny stroik
  4. Ozdoby świąteczne: świecące kule cotton balls
  5. Galeria inspiracji na ozdoby świąteczne do pokoju dziecięcego:
Ozdoby choinkowe w stylu boho. Chwosty i girlandy z drewnianych korali. DIY

Czytaj: BOŻE NARODZENIE: co zrobić, by nasz dom pięknie pachniał w święta?

Bajki świąteczne: top 10 najlepszych bajek na święta (tekst i linki do YT)

Choinka z gazety, czyli robimy ozdoby świąteczne z papieru. Jak zrobić choinkę z gazety?

Ozdoby świąteczne: kolorowa choinka

Bożonarodzeniowa choinka wygląda pięknie niezależnie od tego, jak jest ubrana. Dekorując drzewko w pokoju dziecka, możecie zaszaleć i spróbować nowych rozwiązań. Warto dobrać ozdoby świąteczne do wystroju wnętrza. Niebieskie ozdoby w pokoju chłopca i złote w pokoju dziewczynki to nasze propozycje, które znajdziecie w galerii. Możecie również postawić na awangardę i kupić... kolorowe drzewko na święta.

Dzieci uwielbiają też dekorować choinkę ozdobami bożonarodzeniowymi własnoręcznie wykonanymi, np. można zrobić z dziećmi lukrowane pierniczki, ozdoby z papieru, z makaronu, czy z włóczki i powiesić je na choince. w pokoju dziecięcym sprawdzą się też naklejki ścienne, poduszki, czy pościel ze świątecznymi motywami.

Do pokoju dziecka można kupić bardzo małą choinkę w donicy, którą postawicie na szafce, czy biurku. Na drzwiach, ścianie, czy ramie łóżka można również zawiesić dekoracje świąteczne z filcu, np. skarpety z Mikołajem, reniferem, bałwankiem.

Ozdoby świąteczne: bożonarodzeniowe lampiony

Wspaniałymi ozdobami świątecznymi są również wszelkiego rodzaju lampiony. Możecie do nich wkładać małe świeczki, tworząc z nich piękne dekoracje, możecie również wykorzystać je do stworzenia w domu pięknego... zapachu.

Wystarczy, że włożycie do nich świece zapachowe, a całe pomieszczenie wypełni świąteczny aromat! Dekorując pokój dla dziecka zamiast świec można użyć dekoracji świetlnych ledowych.

 

Ozdoby świąteczne: świąteczny stroik

Stroik bożonarodzeniowy z aniołkiem, gałązkami ostrokrzewu i świecą doda blasku każdemu pomieszczeniu. Możecie wykonać razem z dzieckiem takie ozdoby, kupując gotowy stelaż i oplatając go gałązkami ostrokrzewu oraz dodając wybrane przez siebie dekoracje.

Możecie również postawić na gotowe rozwiązanie i po prostu kupić stroik świąteczny, ale... czy warto pozbawiać się przyjemności wspólnego przygotowywania ozdoby świątecznej?

 

Ozdoby świąteczne: świecące kule cotton balls

Świecące kule cotton balls są od kilku lat bardzo modne... Może to być też piękna ozdoba świąteczna. Kule znakomicie się sprawdzą w pokoju dziecka, rozświetlając go delikatnym i miękkim światłem. A po świętach możecie je powiesić w swojej sypialni, zdobiąc nimi toaletkę lub lustro!

Galeria inspiracji na ozdoby świąteczne do pokoju dziecięcego:

Kto przynosi prezenty świąteczne w tych krajach?

Pytanie 1 z 10
W Grecji dzieci dostają prezenty 1 stycznia, a przynosi je:
Zdjęcie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza