Pakowanie prezentów w szary papier: krok po kroku

2015-11-24 15:02

Pakowanie prezentu w szary papier w ostatnich latach stało się bardzo modne. Szary papier nie tylko jest ekologiczny, ale również bardzo gustowny. Zapakowane w ten sposób świąteczne podarki prezentują się pod choinką bardzo schludnie! Jeśli nie wiesz, jak estetycznie zapakować prezent w szary papier, skorzystaj z naszej podpowiedzi.

Pakowanie prezentów
Autor: thinkstockphotos.com Pakowanie prezentów w szary papier jest bardzo proste!

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Prezenty bożonarodzeniowe: o czym marzą dzieci? Poznaj wyniki badania! >>
  2. Pakowanie prezentu w szary papier: instrukcja
  3. >> Czytaj także: Gadżety na mikołajki: które sprawdzą się jako prezent? [GALERIA] >>
  4. Gdzie kupić szary papier do pakowania?
  5. Sposoby na pakowanie prezentów szarym papierem
  6. >> Czytaj także: Prezent mikołajkowy: 10 propozycji prezentów dla dzieci do 50 zł [GALERIA] >>

Nie wiesz jak zapakować świąteczny prezent? Masz mało funduszy albo szkoda ci wydawać pieniądze na specjalny papier prezentowy, który i tak zostanie zniszczony przy otwieraniu prezentu? Spróbuj do pakowania podarunków wykorzystać szary papier. Owinięcie paczki i dołączenie kilku dodatkowych aplikacji sprawi, że wykonasz oryginalne opakowania na upominki. Najbliżsi na pewno docenią twoje starania oraz pochwalą ciężką pracę, a nie ma nic lepszego w święta jak radość drugiej osoby.

>> Czytaj także: Prezenty bożonarodzeniowe: o czym marzą dzieci? Poznaj wyniki badania! >>

Pakowanie prezentu w szary papier: instrukcja

Do ładnego zapakowania prezentu wystarczy szary papier, taśma samoprzylepna, klej w pistolecie, gałązki choinki oraz ozdobna wstążka.

1. Pudełko owijamy szarym papierem, a jego brzegi łaczymy taśmą samoprzylepną.

2. Ścianki pudełka oklejamy gałązkami, używając kleju błyskawicznego w pistolecie.

3. Po przyklejeniu gałązek i zapakowaniu prezentu, pudełko przewiązujemy ozdobną wstążką. I gotowe. Oryginalnie, a zarazem ekonomicznie spakowaliśmy upominek dla bliskiej osoby.

>> Czytaj także: Gadżety na mikołajki: które sprawdzą się jako prezent? [GALERIA] >>

Gdzie kupić szary papier do pakowania?

Szary papier do pakowania kupisz w każdym dużym markecie. Ma je również większość sklepów papierniczych. Możesz też popytać na poczcie. Czasem znajdziesz tam taki papier do pakowania paczek.

Sposoby na pakowanie prezentów szarym papierem

Pakowanie prezentów w szary papier ostatnimi czasy stało się bardzo modne. Jest to bardzo ekonomiczna oraz szerokodostępna opcja ozdabiania upominków. Jednak sam papier nie wygląda zbyt elegancko i szykownie. Warto więc trochę bardziej się przyłożyć i ładnie go udekorować. Jeżeli masz zdolności plastyczne mozesz np. namalować na nim ładny świąteczny rysunek. Ciekawą opcją będzie również załączenie fotografii oplecionej sznurkiem lub ozdobienie paczki własnoręcznie wykonanymi pieczątkami.

>> Czytaj także: Prezent mikołajkowy: 10 propozycji prezentów dla dzieci do 50 zł [GALERIA] >>