Prezent dla kobiety w ciąży: co kupić przyszłej mamie pod choinkę? [5 propozycji]

2015-12-11 18:24

Prezent dla kobiety w ciąży wręczany z okazji świąt Bożego Narodzenia wcale nie musi, choć może, nawiązywać do jej szczególnego stanu. Sprawdźcie więc 5 naszych propozycji idealnego prezentu dla kobiety w ciąży!

Spis treści

  1. Prezent dla kobiety w ciąży: co warto kupić?
  2. Prezent dla kobiety w ciąży: czego nie kupować?
  3. Prezent dla kobiety w ciąży: gdzie kupować?

Wybór prezentu dla kobiety w ciąży nie będzie trudny, jeśli dobrze znamy zainteresowania danej osoby lub sprytnie wypytamy ją, co najbardziej chciałaby dostać. Poniżej przedstawiamy też propozycje, które powinny przypaść do gustu większości pań spodziewających się dziecka.

>>Przeczytaj również: Akcesoria do karmienia piersią - 9 rzeczy, które mogą się przydać>>

Prezent dla kobiety w ciąży: co warto kupić?

Prezentem dla kobiety w ciąży, który powinien się jej spodobać, podobnie zresztą jak każdej innej pani, będą kosmetyki i ubrania. Przyszła mama nierzadko bardzo skupia się na zdrowiu swoim i dziecka, przygotowaniach do porodu, a o rozpieszczaniu siebie zapomina. Dlatego modne ubranie, które będzie rosło wraz z jej brzuchem, zestaw akcesoriów do makijażu czy bon na wizytę u kosmetyczki zawsze będą dobrym pomysłem. Podobnie jak akcesoria ułatwiające jej życie, np. pas podtrzymujący rosnący brzuch czy tak przyjemne atrakcje jak ciążowa sesja zdjęciowa. Warto też zastanowić się nad prezentem dla kobiety w ciąży, który będzie związany z jej hobby, np. fotografią, wykonywaniem ozdób hand made, motoryzacją lub każdym innym.

>>Przeczytaj również: Akcesoria dla przyszłej mamy, które pomogą jej przetrwać ciążę>>

Prezent dla kobiety w ciąży: czego nie kupować?

Przyjęło się uważać, że nie wypada sprawiać kobiecie w prezencie przedmiotów codziennego użytku, które tylko kojarzyłyby się z obowiązkami. Patelnia, odkurzacz, zestaw do sprzątania - te pomysły więc odpadają. Chyba że dana osoba wprost uwielbia zaprowadzać w swoim mieszkaniu porządek bądź jest prawdziwą pasjonatką gotowania - w takich przypadkach zakup garnków będzie zapewne strzałem w dziesiątkę. Najczęściej jednak będzie inaczej, podobnie jak w przypadku prezentu dla kobiet w ciąży - lepiej nie kupować przyszłej mamie niezbędnych elementów wyprawki niemowlaka lub zestawów witamin (chyba że wyraźnie sobie tego zażyczy). Prezent dla kobiety w ciąży powinien sprawić jej przyjemność.

>>Przeczytaj również: 6 ciążowych gadżetów, na które warto zwrócić uwagę>>

Prezent dla kobiety w ciąży: gdzie kupować?

Jeśli chcemy sprezentować przyszłej mamie odzież, warto odwiedzić sklepy stacjonarne i internetowe z ubraniami specjalnie dla kobiet w ciąży. Podobnie z wszelkimi akcesoriami ułatwiającymi ciężarnym życie na co dzień - ich również dobrze poszukać w specjalnie im dedykowanym placówkom. Pozostałych prezentów szukajmy tam, gdzie wszędzie indziej - i w sklepach stacjonarnych, i w Internecie, gdzie często można kupić prezent dla kobiety w ciąży w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią, w której znajdziecie przykładowe prezenty dla kobiety w ciąży!