Prezent dla rodziców: pomysły na prezent na święta dla rodziców

2021-11-25 10:36

Zakup odpowiedniego prezentu dla rodziców może stanowić nie lada wyzwanie. Jaki podarek wręczyć rodzicom w święta, by sprawić im radość? Przygotowaliśmy dla was kilka inspiracji na prezenty dla rodziców.

Prezent dla rodziców
Autor: Getty images

Zakup odpowiedniego prezentu dla rodziców na święta może być wyzwaniem. Co kupić, by sprawić najbliższym radość? Jaki prezent wybrać, by był nie tylko ładny, ale również praktyczny? W naszym prezentowniku znajdziecie odpowiedzi na te pytania oraz pomysły na prezenty świąteczne dla rodziców.

Spis treści

  1. Czy warto kupować rodzicom jeden prezent?
  2. Jaki prezent dla rodziców wybrać?
  3. Propozycje prezentów do 100 zł
  4. Propozycje prezentów do 200 zł
  5. Propozycje prezentów do 400 zł
Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Czy warto kupować rodzicom jeden prezent?

Wiele ludzi przed świętami zadaje sobie pytanie, czy kupować jeden duży prezent dla rodziców czy lepiej każdemu z osobna wręczyć jakiś drobny podarek. Decyzję trzeba podjąć indywidualnie.

Być może wasi rodzice potrzebują do mieszkania konkretnej rzeczy i bardzo by się ucieszyli z ekspresu do kawy, żelazka, zestawu ciekawych patelni? W takiej sytuacji warto słuchać ich potrzeb i kupić im coś, z czego rzeczywiście będą korzystać.

Jeśli jednak w ich mieszkaniu nie brakuje niczego, warto kupić im osobne podarki. Indywidualny podarunek na pewno bardzo ich ucieszy - zwłaszcza że rodzice mają tendencje do zapominania o własnych potrzebach, a zaspokajania niekończących się potrzeb dzieci i wnuków. Pomysły na prezenty dla mamy i dla taty znajdziecie poniżej.

Czytaj również: Prezent dla mamy: co warto kupić mamie? Top 10 prezentów

Prezent dla taty: co warto kupić tacie? Top 10 prezentów

Jak powiedzieć rodzinie o ciąży w te święta?

Jaki prezent dla rodziców wybrać?

Jeśli zdecydowaliście się kupić rodzicom jeden prezent, kierujcie się ich potrzebami i zainteresowaniami. W takiej sytuacji sprawdzą się zarówno sprzęty małego AGD, elektroniczne gadżety, jak i mniejsze podarunki. Rodzice ucieszą się zarówno z filiżanek, książek ulubionych autorów, filmów czy płyt.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór prezentu, który gwarantuje przeżycia. To trend, który cieszy się coraz większą popularnością. W dobie rozwiniętego konsumpcjonizmu, kiedy niemal wszystkie potrzeby są zaspokojone, warto kupić prezent, który pozwala spróbować czegoś nowego. Rodzicom można kupić voucher na kolację w egzotycznej restauracji, bilety na koncert, wystawę czy pobyt w SPA.

Propozycje prezentów do 100 zł

Propozycje prezentów do 200 zł

Propozycje prezentów do 400 zł

Kto przynosi prezenty świąteczne w tych krajach?

Pytanie 1 z 10
W Grecji dzieci dostają prezenty 1 stycznia, a przynosi je:
Zdjęcie