Prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy. Co kupić koledze na Mikołajki klasowe?

2023-12-05 22:25

Mikołajki klasowe różnią się w zależności od wieku dziecka. Przedszkolaki najczęściej dostają takie same prezenty, gdy w podstawówce i liceum odbywa się losowanie. Zakup prezentu na Mikołajki dla kolegi z klasy łączy jednak jedno. Zawsze pojawia się pytanie: Co kupić koledze na Mikołajki klasowe? Podpowiadamy

Chłopiec otwiera prezent
Autor: Getti Images Prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy. Co kupić koledze na Mikołajki klasowe?

Mikołajki klasowe to wspaniała inicjatywa, która łączy uczniów. Dowiadując się, jakie prezenty najchętniej chcieliby otrzymać, mogą poznać swoje pasje, zainteresowania i to, jak lubią spędzać czas wolny. Zdarza się jednak, że na wylosowanej karteczce jest tylko imię i nazwisko, a propozycji na prezent Mikołajkowy brak.

Pytaniem, które pada, co roku o tej porze, to co można kupić koledze z klasy na Mikołajki?

Najczęściej budżet jest ograniczony i trzeba kupić prezent na Mikołajki dla dzieci do 20 zł, prezent na Mikołajki dla dzieci do 30 zł lub prezent na Mikołajki do 40 zł. Zadanie nie zawsze jest proste. Postanowiliśmy jednak wytypować po 5 propozycji na prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy w szkole podstawowej, prezent na Mikołajki dla kolegi w liceum i prezent na Mikołajki dla kolegi w przedszkolu biorąc pod uwagę różne kryteria cenowe.

Zobacz także: Prezenty na klasowe mikołajki do 30 zł. Pomysły na prezenty w szkole dla dziewczyn i chłopców

Spis treści

 1. Co kupić koledze na Mikołajki?
 2. Prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy w szkole podstawowej
 3. Prezent dla kolegi na Mikołajki klasowe w liceum
 4. Co można kupić koledze na Mikołajki w przedszkolu?
Zrobiłam FIT kalendarz adwentowy | ESKA XD - Fit vlog #63

Co kupić koledze na Mikołajki?

Co kupić koledze na Mikołajki? Odpowiedź jest prosta, gdy wiemy, że jego prawdziwą pasją są gry zręcznościowe, rysowanie, gra w piłkę nożną, czytanie, rozwiązywanie łamigłówek, układanie puzzli lub jest kolekcjonerem świątecznych czapek.

Różne zainteresowania określają najczęściej pomysły na prezent Mikołajkowy. Kiedy jednak nie znamy zbyt dobrze chłopaka z klasy, a on sam nie sprecyzował, jaki prezent na Mikołajki klasowe chciałby dostać, słowo niespodzianka nic nam nie mówi. Nawet nie wiemy, w którym kierunku iść.

Rozwiązaniem może być nawiązanie rozmowy i po prostu spytanie, czym się interesuje lub co lubi robić w wolnym czasie. Innym razem możemy podpytać o to jego najbliższych przyjaciół.

Prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy w szkole podstawowej

Prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy w szkole podstawowej może być oryginalny nawet jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem. Wśród propozycji prezentowych mogą być gry karciane, gry planszowe, ale również samochodziki z efektami świetlnymi dla chłopców z klas wczesnoszkolnych.

Na prezent dla chłopaka z klasy na Mikołajki możemy również wybrać ponadczasowe klocki Lego. Zestaw do złożenia spodoba się nawet uczniom ze starszych klas szkoły podstawowej.

Dla tych kolegów, którzy interesują się dinozaurami, ciekawą propozycją może być gra „Dzieci kontra Rodzice”. To sprawdzenie wiedzy dla prawdziwych pasjonatów, którzy chcą się zmierzyć ze swoimi rodzicami. W grze przygotowano specjalne pytania dla dzieci i dla rodziców.

Nie zapomnijmy także o najprostszym prezencie, jakim jest piłka. Możemy wybrać piłkę do nogi, do kosza, ale także małą piłkę, która doskonale się odbija. Może być hitem rozwijającym zręczność i refleks. Szczególnie jeżeli budżet na prezent Mikołajkowy jest niewielki.

Czytaj także: Gadżety na mikołajki: które sprawdzą się jako prezent? [GALERIA]

Prezent dla kolegi na Mikołajki
Autor: Kolaż mjakmama24.pl Prezent na Mikołajki dla kolegi z klasy w szkole podstawowej
 1. Odbijająca się piłka Meteoor — action.com, 4,79 zł.
 2. Samochód terenowy święcący i z dźwiękiem — biedronka.pl, 34,99 zł.
 3. Gra na refleks Bubble Pop — action.com, 18,99 zł.
 4. Dzieci kontra Rodzice. Dinozaury gra — empik.com, 21,71 zł.
 5. LEGO City, klocki, Elektryczny samochód sportowy — empik.com, 40,53 zł.

Prezent dla kolegi na Mikołajki klasowe w liceum

Prezent dla kolegi na Mikołajki klasowe w liceum to już trochę inna bajka. Tu nie sprawdzą się świecące samochodziki lub puzzle. Nastolatki uczęszczające do szkoły średniej mogą mieć już bardzo sprecyzowane zainteresowania.

Część chłopców może regularnie uprawiać sport, a także wzmacniać swoje ciało dla lepszego wyglądu. Tu doskonałym pomysłem na prezent mogą okazać się hantle np. 5 kg.

Ciekawym pomysłem na prezent na Mikołajki klasowe dla kolegi w liceum może okazać się także magiczna kula numer 8. Wszak nastolatki chcą znać odpowiedź na każde pytanie dotyczące ich przyszłości.

Młodzi fani serialu „Przyjaciele” mogą być zachwyceni grą karcianą o znajomości tego serialu. Natomiast chłopaki, którzy uwielbiają łamigłówki, z uśmiechem przyjmą breloczek z logiczną układanką. Mini wersja pozwala zabrać tę zabawkę wszędzie. Doskonały pomysł na ćwiczenie cierpliwości i wytrwałości w każdych warunkach.

Nie ma jednak, co się oszukiwać. W wolnym czasie wielu nastoletnich chłopców gra w gry. Część na swoich telefonach, a część na konsolach. Zachowując zdrowy rozsądek i nie zarywając przez to nocy, granie w gry komputerowe jest rozrywką, jak wiele innych. Dlatego zakup kodu do gier na dowolną kwotę to jedno z lepszych rozwiązań jako prezent na Mikołajki dla kolegi z liceum.

Prezenty na Mikołajki
Autor: Kolaż mjakmama24.pl Prezent dla kolegi na Mikołajki klasowe w liceum
 1. Quiz Friends Przyjaciele, 500 pytań — empik.com, 36,99 zł.
 2. Divers Helmet MINI, łamigłówka Brelok — empik.com, 39,00 zł.
 3. Zestaw hantli 2x 5kg — allegro.pl, 52,50 zł.
 4. MAGICZNA KULA NR 8 — allegro.pl, 34,50 zł.
 5. Doładowanie do gier oraz konsol — np. Żabka, dowolna kwota.

Co można kupić koledze na Mikołajki w przedszkolu?

W przedszkolu najczęściej prezenty z okazji Mikołajek są kupowane dla całej grupy przez trójkę klasową. Oczywiście zdarzyć się mogą wyjątki, a wówczas organizacja prezentu jest po stronie rodziców dziecka.

Szukając prezentu dla kolegi na Mikołajki w przedszkolu, warto sięgnąć po najprostsze rozwiązania. Zdecydowanie sprawdzi się w tym przypadku ponadczasowa gra planszowa Grzybobranie. Dziecko może zagrać w nią nie tylko z rodzicami, ale również z kolegami i koleżankami z grupy.

Chłopcy uwielbiają też różnego rodzaju stworki potworki, a najlepsze są te narysowane samodzielnie. Rysostwory to doskonała gra kreatywna, która rozwija wyobraźnię.Wielu chłopców uwielbia również historyjki o popularnych Pucio. Tym razem można sięgnąć po ciekawą grę „Pucio, gdzie to położyć?”. Ta propozycja rozwija myślenie, mowę, a także uczy dziecko odkładania rzeczy na swoje miejsce. Na początek tylko w grze, ale kto wie, jak szybko nauczy się to robić również we własnym pokoju.

Mali chłopcy uwielbiają również wszelkiego rodzaju samochodziki. Ciekawą propozycją może okazać się zestaw trzech pojazdów do skręcania.

Ostatnią naszą propozycją jest tablica kredowo-magnetyczna Psi Patrol. Któż nie zna tych pomocnych piesków. Dzięki takiemu prezentowi przedszkolak może stworzyć własną historię.

Prezenty na Mikołajki w przedszkolu
Autor: Kolaż mjakmama24.pl Co można kupić koledze na Mikołajki w przedszkolu?
 1. Rysostwory — gra kreatywna — smyk.com, 11,30 zł.
 2. Zestaw 3 pojazdów do skręcania — pepco.pl, 50,00 zł.
 3. Tablica kredowo-magnetyczna Psi Patrol — pepco.pl, 45,00 zł.
 4. Gra planszowa Grzybobranie — empik.com, 39,00 zł.
 5. Pucio. Gdzie to położyć? — empik.com, 26,12 zł.

Czytaj także: Masz już prezent na Mikołajki? Wybierz kreatywny prezent dla trzylatka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza