Program TV na święta: propozycje dla dzieci i całej rodziny

2015-12-16 15:12

Znajomość programu TV na święta przyda się już przed Bożym Narodzeniem, by z wyprzedzeniem móc zaplanować, które z pozycji oferowanych przez stacje telewizyjne obejrzymy. Specjalnie dla was przygotowaliśmy wybór najciekawszych atrakcji z programu TV na święta zarówno dla najmłodszych, jak i dla całej rodziny. Przeczytajcie, co telewizje przygotowały z okazji Gwiazdki!

film
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Program TV na święta pełen jest atrakcji dla całej rodziny.

Spis treści

  1. Program TV na święta: propozycje dla dzieci - Wigilia
  2. Program TV na święta: propozycje dla dzieci - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia
  3. Program TV na święta: propozycje dla dzieci - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia
  4. Program TV na święta: propozycje dla całej rodziny - Wigilia
  5. Program TV na święta: propozycje dla całej rodziny - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia
  6. Program TV na święta: propozycje dla całej rodziny - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Jak co roku, stacje telewizyjne z okazji Bożego Narodzenia 2015 przygotowały wiele świątecznych propozycji dla wszystkich, którzy w te wyjątkowe dni zasiądą przed telewizorami. W programie TV na święta znalazły się przede wszystkim filmy animowane, familijne oraz specjalne programy z kolędującymi gwiazdami Zobaczcie więc, których pozycji z programu TV na święta nie warto przegapić!

Program TV na święta: propozycje dla dzieci - Wigilia

TVP1

7:50 - "Najlepsze z najlepszych - Święta z Disneyem"

Propozycja dla najmłodszych uwielbiających wcześnie wstawać. "Najlepsze z najlepszych - Święta z Disneyem" to program, w którym największe disneyowskie animowane gwiazdy - Bambi, Pinokio, Kopciuszek, Królewna Śnieżka i inni - składają dzieciom świąteczne życzenia.

15: 00 - "Auta II"

Druga odsłona wielkiego hitu o Zygzaku McQueenie. Tym razem zostaje on zaproszony do udziału w prestiżowych zawodach World Grand Prix i wraz ze Złomkiem wyrusza w pełną przygód podróż.

TVP2

12:10 - "Rodzinka Robinsonów"

"Rodzinka Robinsonów" to opowieść o 12-letnim wynalazcy - Leosiu. Za sprawą swojej machiny czasu przenosi się do przyszłości, gdzie zaprzyjaźnia się z tytułowymi Robinsonami, chcącymi go adoptować.

18:40 - "Renifer Niko ratuje święta"

Renifer Niko pragnie wyruszyć w daleką podróż, by znaleźć swojego ojca. W wyprawie będzie mu towarzyszyć fruwająca wiewiórka o imieniu Juliusz. Sami jeszcze nie wiedzą, że będzie ich czekało drugie ogromne wyzwanie - będą musieli uratować Boże Narodzenie.

TVN

20:00 - "Kot w Butach"

Które z dzieci nie zna Kota w Butach, słynnego zawadiaki z filmów o Shreku, niestrudzonego przyjaciela nie tylko ogra i jego ukochanej Fiony, ale i sympatycznego osiołka? Tym razem stworzono obraz poświęcony specjalnie przygodom tego bardzo pewnego siebie bohatera.

TV4

12:45 - "Balto II. Poszukiwania"

Film animowany, którego główną bohaterką jest Szarka - od pierwszych chwil jej życia w jej zachowaniu zwycięża wilcza natura. Dlatego też postanawia uciec z rodzinnego domu i znaleźć swoje miejsce na świecie.

15:40 - "Gwiazdka Beethovena"

Tym razem Beethoven - sympatyczny bernardyn - ma do spełnienia świąteczną misję. Pomaga jednemu z elfów świętego Mikołaja odzyskać magiczny worek, dzięki któremu słynny brodacz rozdaje dzieciom prezenty.

>>Przeczytaj również: Świąteczne filmy dla dzieci - które warto obejrzeć?>>

Program TV na święta: propozycje dla dzieci - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia

TVP1

15:05 - "Jak ukraść Księżyc"

Gru to genialny kryminalista, który planuje ogromne przedsięwzięcie - chce ukraść Księżyc. Jednak aby to mu się udało i aby zyskał upragnioną sławę, musi najpierw zdobyć promień zmniejszający i zbudować rakietę.

POLSAT

08:10 - "Artur ratuje Gwiazdkę"

Święty Mikołaj ma w czasie Bożego Narodzenia dużo pracy. Niestety, okazuje się, że jednemu chłopcu nie zdąży wręczyć prezentu. Dlatego jego młodszy syn - Artur - postanawia wyręczyć tatę w tym obowiązku i samodzielnie przekazać dziecku podarunek. Co z tego wyniknie? Dowiecie się z filmu!

20:05 - "Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka"

Okazuje się, że Sid trafia na listę niegrzecznych dzieci. Chce ten błąd naprawić, więc wyrusza na Biegun Północny. Sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót i Manny wraz z przyjaciółmi muszą uratować święta.

20:35 - "Pada Shrek"

Świąteczna odsłona przygód Shreka. Co prawda słynny ogr nie znosi świąt i jedynym, czego pragnie jest trochę spokoju, jednak okazuje się, że wszyscy wokół dali się ponieść świątecznej gorączce...

21:05 - "Kung Fu Panda.  Święta, święta i Po"

Po co roku, wraz ze swoim tatą, wiesza świąteczne ozdoby oraz przygotowuje specjalną zupę, którą częstują całą wieś. Okazuje się jednak, że tym razem sprawy przybiorą zupełnie inny obrót.

TVN

16:55 - "101 Dalmatyńczyków"

Słynny film o Demonicznej Cruelli, której zamarzyło się futro z dalmatyńczyków. Specjalnie w tym celu wynajęła opryszków, mających porwać pieski. Na szczęście ich opiekunowie wkrótce ruszają z odsieczą.

>>Przeczytaj również: Film na święta - 9 propozycji dla rodziców>>

Program TV na święta: propozycje dla dzieci - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

TVP2

10:45 - "Kochany urwis II"

Po rozwodzie Ben, razem ze swoim synkiem, również Benem, przenosi się do innego miasta. Wyprowadzają się do pięknego domku na wsi, gdzie powinno być spokojniej, jednak nie do końca tak się dzieje.

14:55 - "Zaplątani"

Flynn Rider nie jest wymarzonym księciem na koniu, a wielkim awanturnikiem, poszukiwanym w całym królestwie. W końcu trafia do tajemniczej wieży, zamieszkanej przez księżniczkę Roszpunkę, która żąda, by pokazał jej świat poza jej miejscem zamieszkania. Przeczytajcie, co z tego wyniknie!

POLSAT

08:15 - "Kasper straszy w Boże Narodzenie"

Kibosh to władca duchów, który tuż przed Bożym Narodzeniem odwiedza Kaspra, by wysłać go do krainy złych duchów za to, że nie straszy ludzi. Daje mu jednak ostatnią szansę na naprawę swojego błędu.

12:00 - "Most do Terabithii"

Film o przyjaźni dwojga uzdolnionych dzieci: Leslie, która pięknie opowiada historie i 11-letniego Jessiego, wyróżniającego się swoim talentem plastycznym. Dzięki swojej wyobraźni znajdują klucz do Terabithii, baśniowej krainy pełnej fantastycznych stworzeń.

>>Przeczytaj również: Ciasta na święta - 6 przepisów na świąteczne ciasta>>

Program TV na święta: propozycje dla całej rodziny - Wigilia

TVP1

18:30 - "Kolędy w Pałacu Prezydenckim"

Relacja z finału akcji Szlachetna Paczka. Kolędy wykonywać będą m. in. Joanna Kulig z siostrą, grupa Pectus, Justyna Schneider. Prowadzi Małgorzata Kożuchowska.

20:30 - "Gwiazdy na Gwiazdkę"

Gwiazdy opowiadają o nietypowych okolicznościach, w jakich spędziły Boże Narodzenie. Program prowadzi Robert Janowski oraz aktorki z serialu "Dziewczyny ze Lwowa"

TVP2

20:40 - "Holiday"

Film wyreżyserowany przez Nancy Meyers, twórczynię "Praktykanta", opowiada o dwóch kobietach, które postanawiają zamienić się domami na święta. W obrazie można obejrzeć całą plejadę gwiazd: Kate Winslet, Cameron Diaz, Juda Law i Jacka Blacka.

POLSAT

20:00 - "Kevin sam w domu"

Superhit ostatnich dwudziestu lat, który nigdy się nie starzeje. Po raz kolejny możemy obejrzeć świąteczne perypetie Kevina McCallistera, który zostaje sam na Boże Narodzenie w ogromnym domu, na który czyhają złodzieje.

22:10 - "Święta last minute"

Krankowie postanawiają wyjechać na Boże Narodzenie na Karaiby. Ich decyzja nie spodobała się jednak sąsiadom, bardziej tradycyjnie podchodzących do świąt. Obejrzyjcie, co z tego wyniknie!

TVN

22:00 - "Alicja w Krainie Czarów"

Film autorstwa Tima Burtona. Dorosła już Alicja wraca do świata, który odwiedziła w dzieciństwie. Chce znów odbyć tę podróż, by odkryć swoje przeznaczenie.

>>Przeczytaj również: Jak ozdobić pokój dziecka na święta? [GALERIA]>>

Program TV na święta: propozycje dla całej rodziny - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia

TVP1

18:30 - "Cała Polska śpiewa kolędy z Telewizyjną Jedynką i Radiem Zet"

Koncert z kolędami w wykonaniu największych gwiazd.

TVP2

18:55 - "Bóg się rodzi. Kolędowanie z Białegostoku"

Zarejestrowany w bazylice katedralnej koncert kolęd z Białegostoku w wykonaniu najbardziej znanych artystów.

20:05 - "Latający Klub II na święta"

Czyli specjalne wydanie kabaretowe z okazji Bożego Narodzenia

POLSAT

10:10 - "Święty Mikołaj z 34. ulicy"

W Wigilię sklep w Nowym Jorku, który jest zagrożony bankructwem, nagle podwaja swoje obroty. Wszystko przez mężczyznę, który utrzymuje, że jest prawdziwym świętym Mikołajem.

TVN

20:00 - "Red II"

Dwaj byli agenci CIA stają się celem pościgu. Wraz z Sarą Ross uciekają do Paryża, gdzie z kolei szukają genialnego Edwarda Baileya.

>>Przeczytaj również: Kolędy na święta do pobrania - 5 najsłynniejszych kolęd na święta>>

Program TV na święta: propozycje dla całej rodziny - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

TVP1

20:25 - "Służące"

Wielki hit kinowy ostatnich lat, opowiadający o dyskryminacji osób czarnoskórych w latach 60. XX wieku.

POLSAT

20:00 - "Spadkobiercy"

Pod opiekę wziętego prawnika z Hawajów trafiają dwie dziewczynki. Mężczyzna dowiaduje się również o długoletnim romansie umierającej żony.

TVN

20:00 - "Poznaj naszą rodzinkę"

Komedia z Adamem Sandlerem w roli głównej - Pam i Greg są już małżeństwem od 10 lat, jednak znów muszą się uporać z kolejnymi wyzwaniami. Chcą zaimponować dyrektorce szkoły, uporać się z kierownikiem budowy domu oraz dziadkiem i babcią Pam.