Tort z pampersów: jak zrobić prezent na baby shower na BABY SHOWER

2021-07-21 9:05

Tort z pieluszek to główny atrybut Baby Shower, podobnie jak tort na tradycyjnym przyjęciu. Choć tort z pampersów wygląda niezwykle efektownie, wcale nie jest skomplikowany w przygotowaniu. Zobacz, jak zrobić tort z pieluszek dla ciężarnej siostry, przyjaciółki, a nawet na chrzest.

Tort z pampersów: jak zrobić prezent na baby shower na BABY SHOWER
Autor: Getty images Tort z pieluszek na BABY SHOWER

Tort z pieluszek to popularny prezent na baby shower lub na narodziny dziecka. Ponieważ baby shower, czyli impreza organizowana dla przyszłej mamy staje się w Polsce coraz popularniejsza, dlatego też torty z pieluszek cieszą się większym wzięciem. Tort pieluszkowy można zamówić w internecie, ale można też wykonać go samemu. Jak zrobić w domu tort z pampersów?

Spis treści

  1. Co jest potrzebne, żeby zrobić tort z pieluszek?
  2. Jak zrobić samemu tort z pieluszek?
  3. Tort pieluszkowy - kup teraz!
Wszystko o baby shower

Co jest potrzebne, żeby zrobić tort z pieluszek?

Do wykonania tortu z pieluszek, będziesz potrzebować:

  • paczki pieluszek (najlepiej kupić dwie: jedną małą, drugą dużą);
  • nitki białej;
  • ozdobnych wstążek, koralików;
  • skarpetek, rękawiczek-niedrapek, czapeczki, grzechotki albo gryzaczka.

Jak zrobić samemu tort z pieluszek?

Najpierw trzeba przygotować podstawę tortu z pieluszek: na czym będzie się trzymał. I tu warto rozważyć różne opcje: środek jako element konstrukcyjny lub jako kolejny prezent na baby shower (tort będzie służył jako opakowanie prezentu). W tym drugim przypadku możemy np. do środka włożyć książkę, dmuchaną zabawkę albo inną, w odpowiednich kształcie: najlepsza jest okrągła lub owalna.

Jeżeli tort ma pełnić tylko funkcję dekoracyjną, do środka możemy włożyć rolkę papieru, na niej mniejszą itd. To będzie nasza konstrukcja. Naokoło (dosyć ciasno) układamy pieluszki: na zakładkę. Przewiązujemy dla wzmocnienia nitką, a następnie dekoracyjną wstążka. I tak każdą kolejną warstwę.

Jeżeli nie mamy doświadczenia, lepiej zaplanować maksymalnie dwie warstwy. Szczyt tortu zdobimy ubrankami, zwijając je w fantazyjne kształty np. kwiatów. Małe skarpetki natomiast idealnie nadają się do zrobienia różyczek, którymi ozdobimy brzegi tortu. Zakończyć możemy np. gryzaczkiem wodnym w kształcie jakiegoś owocu: o wisienkę pewnie będzie trudno, ale malinkę na pewno znajdziemy. 

Tak naprawdę tort pieluszkowy możemy udekorować czym nam się podoba, wiążąc do tasiemek. Ważne, żeby nawiązywało do tematy dziecięcego, np. smoczek.

Czytaj również: Dowiedz się, jak zorganizować przyjęcie na baby shower

Jak wybrać prezent dla noworodka? Podpowiadamy, co kupić nowo narodzonemu dziecku

Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki

Tort pieluszkowy - kup teraz!