Walentynki – jak przygotować wspólnie z dzieckiem walentynkę?

2013-01-24 14:09

Walentynki z każdym rokiem stają się u nas coraz popularniejszym świętem. Związany jest z nimi zwyczaj wysyłania kartek z wyznaniami miłosnymi i obdarowywania ukochanych osób drobiazgami przyozdobionymi motywem serca. Oczywiście najmilsza sercu będzie własnoręcznie wykonana kartka walentynkowa. Podpowiadamy, jak ją przygotować.

walentynki jak przygotowac wspolnie z dzieckiem walentynke
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Wspólna walentynka - materiały
  2. Wspólna walentynka – sposób przygotowania walentynkowej kartki
  3. Drzewko miłości – zrób to sam
  4. Prezenty na walentynki

Choć w sklepach wybór walentynkowych kartek i drobiazgów jest ogromny, warto zrobić walentynkę samemu – nawet najskromniejsza będzie dowodem, że zależy nam na osobie, dla której ją przygotowujemy. Świetnym pomysłem będzie też zaangażowanie dziecka do wykonania kartki. Inspiracji, jak ją wykonać, znajdziecie sporo w internecie, my podsuwamy pomysł na bardzo prostą, a jednocześnie elegancką kartkę walentynkową.

Wspólna walentynka - materiały

Do wykonania walentynkowej kartki potrzebne będą szablony serca – przydadzą się różne rozmiary serduszek, kartki kolorowego papieru (czerwone), nożyczki, nożyk do cięcia papieru, papier czerpany, np. o wzorze marmuru (w kolorze ecru), ołówek.

Wspólna walentynka – sposób przygotowania walentynkowej kartki

Kartkę papieru czerpanego składamy na pół. Na pierwszej stronie za pomocą szablonu odrysowujemy duże serce. Delikatnie nożykiem do cięcia papieru lub nożyczkami wycinamy jego kształt, ale tak, by nie uszkodzić pierwszej strony. Utworzy nam się okienko w kształcie serca. Z czerwonego papieru wycinamy kolejne serce, ale większe od tego na pierwszej stronie i przyklejamy je na drugiej stronie. Możemy poprosić dziecko, by się tym zajęło. Całe serduszkowe okienko powinno być wypełnione czerwonym sercem. Poprośmy dziecko, by na drugiej stronie, pod czerwonym sercem napisało walentynkowe wyznanie.

Drzewko miłości – zrób to sam

Pokażemy jak przygotować dekorację z kwiatów na Walentynki: piękne drzewko miłości z goździków. To nasza propozycja na walentynkowy podarunek dla ukochanej osoby.

Prezenty na walentynki

Zastanawiasz się, co w tym roku podarować bliskiej Ci osobie na Walentynki? Zobacz, co warto kupić, by twój prezent długo pozostał w pamięci.l

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza