Zabawy z dzieckiem: kolorowe zawieszki na choinkę zamiast bombek

2013-11-10 7:00

Co roku nasza choinka wygląda tak samo – zdobiona dekoracjami zbieranymi przez lata. Dokupujemy tylko bombki, bo te tłuką się na potęgę. A może w tym roku warto spróbować czegoś innego? Może warto wykorzystać długie, zimowe wieczory i płączyć przyjemne z pożytecznym: zabawy z dzieckiem z przygotowaniem oryginalnych ozdób choinkowych? Zobacz, jak zrobić zawieszki na choinkę!

Zabawy z dzieckiem: kolorowe zawieszki na choinkę zamiast bombek
Autor: Anna Zombirt-Końko Kolorowe zawieszki na choinkę

Spis treści

 1. Jak zrobić zawieszki na choinkę?
 2. Bożonarodzeniowa patera
 3. Świąteczne zawieszki w kształcie serduszek
 4. Biała gwiazdka
 5. Śnieżnobiały puszysty wianek
 6. Choinka z drutu

Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta w roku. Ale zanim wspólnie usiądziecie do stołu, czeka was moc pracy. Rodzinne ubieranie choinki przy dźwiękach kolęd to jedna z przyjemniejszych bożonarodzeniowych tradycji. A jeszcze milej byłoby gdyby ozdoby na choinkę wykonane były samodzielnie. Oto nasza propozycja własnoręcznie zrobionych ozdób. Na początek planujemy kolorystykę. Wybieramy trzy kolory (tyle w zupełności wystarczy, żeby nie stworzyć choasu)  np. bordo, złoto i biel. To będą barwy królujące na naszym drzewku.Teraz musimy udać się do sklepu i kupić wstążki - w każdej pasmenterii znajdziesz ich ogromny wybór: masa kolorów, szerokości, różne materiały. Z tych wstążek będziemy wiązać kokardy na gałązkach. A w finale: przygotujmy niebanalne ozdoby z filcu!Do wykonania ozdób na choinkę potrzebny ci będzie:

 • filc biały i bordo
 • mulina biała i bordo
 • igła z dużym uchem
 • foremki do ciasteczek

Jak zrobić zawieszki na choinkę?

 1. Na filcu odrysowujemy dwie gwiazdki, serduszka, choinki i wycinamy.
 2. Muliną haftujemy dowolny wzór
 3. Składamy ze sobą dwa identyczne kawałki i zszywamy muliną.
 4. Środek wypełniamy watą
 5. Zawieszka z muliny gotowa!

Własnoręcznie przygotowane dekoracje, cieszą oko jak żadne inne. Pamiętacie chociażby ręcznie robione łańcuchy z kolorowego papieru? Im dłuższe tym lepsze! Radości przy ich robieniu było co niemiara!

Bożonarodzeniowa patera

Chcesz upiększyć swoje mieszkanie na Święta? Szukasz inspiracji? Pani Magdalena Birula-Białynicka z pracowni "Wrzosowisko" pokazała nam, że stroik świąteczny nie musi być skomplikowany, by był efektowny.

Świąteczne zawieszki w kształcie serduszek

Coraz chętniej w naszych domach lubimy przedmioty zainspirowane stylem skandynawskim. Drewniane koraliki, kryształowe zawieszki, to wszystko można zobaczyć w witrynach sklepów na ulicach Stockholmu. Dzięki własnoręcznie wykonanym dekoracjom już teraz taka stylistyka może zaistnieć w naszych domach. Wystarczy, że wykonamy niesamowicie efektowną i prostą świąteczną ozdobę w kształcie serduszka. Jej ostatczny wygląd zależy już tylko od własnej wyobraźni.

Biała gwiazdka

Boże Narodzenie to czas szczególny, aby jeszcze zwiększyć jego magię warto ozdobić dom - nie tylko choinką. Oto propozycja na świąteczną ozdobę domu – Biała Gwiazdka. Jest piękna i bardzo prosta do wykonania. Zobaczcie film z instruktażem jak zrobić ją samemu.

Śnieżnobiały puszysty wianek

Święta to czas kiedy z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych płatków śniegu. Niestety pogoda nie zawsze sprzyja, dlatego proponujemy wykonać samemu śnieżnobiały puszysty wianek, który możemy wykorzystać do zawieszenia na drzwiach wejściowych do domu. Jego śnieżny i oryginalny wygląd zaprosi gości do Świąt Bożego Narodzenia już od progu.

Choinka z drutu

Choinka nie musi być zielona i pachnąca. Jeśli cenisz oryginalność, minimalizm i niepowtarzalne rozwiązania - spodoba Ci się ten film.