Zając wielkanocny z serwetki - jak zrobić prostą dekoracje na Wielkanoc?

2020-03-09 16:16

Zając wielkanocny to jeden z głównych symboli tych świąt. Motyw zająca wielkanocnego pojawia się na pisankach, obrusach, naczyniach, a jego kształt przybierają różne ozdoby. Zobacz, jak zrobić zająca wielkanocnego z serwetki.

Zając wielkanocny z serwetki
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Zając wielkanocny DIY
  2. Jak wykonać zająca wielkanocnego krok po kroku?

Zając wielkanocny to symbol, którego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Jeśli zapraszasz gości na śniadanie albo rodzinny obiad i chcesz zrobić wrażenie ciekawymi ozdobami, spróbuj wykonać wielkanocne zające z serwetek. Ich wykonanie nie jest czasochłonne i nie wymaga wielu materiałów, a takich ozdób nie dostaniesz w sklepie!

Zając wielkanocny DIY

W przygotowaniu tej ozdoby pomogą wskazówki Manueli Waliczek-Rączki, współzałożycielki Handimanii. Handimania najpierw funkcjonowała jako fanpage, później strona internetowa, aż w końcu powstał kanał z filmami w serwisie YouTube. Manuela Waliczek-Rączka i jej mąż Szymon podbili serca nie tylko polskich internautów. Wszystko dzięki ciekawym i nie zawsze skomplikowanym pomysłom. 

Zając wielkanocny według jej instrukcji należy do kategorii ozdób najłatwiejszych do wykonania, a jednocześnie pięknie się prezentujących na świątecznym stole. Zobacz, jak, według pomysłu Handimanii, wykonać zająca wielkanocnego - prezentujemy opis kolejnych czynności.

Możesz również wykonać specjalny świąteczny ocieplacz w kształcie zajączka - zobacz, jak to zrobić!

Jak wykonać zająca wielkanocnego krok po kroku?

Przede wszystkim, musisz się zaopatrzyć w niezbędne do wykonania ozdoby świątecznej materiały. W przypadku tego zająca wielkanocnego wystarczą serwetki, które kupisz w każdym markecie. Najczęściej są pakowane po co najmniej kilka sztuk, więc będziesz mogła ustroić serwetkowymi zajączkami cały stół wielkanocny.

Dobrze, by serwetki były duże i cienkie. Jeśli są kilkuwarstwowe, oderwij jedną warstwę.

Wykonanie:

  1. Do wykonania zająca wielkanocnego potrzebne będą serwetki w kształcie prostokąta. Oryginalnie serwetki są jednak kwadratowe, więc pierwsze, co robimy - rozkładamy serwetkę, ale tylko raz (wciąż pozostaje ona złożona fabrycznie na pół). Dzięki temu uzyskujemy kształt prostokąta.
  2. Następnie składamy uzyskany kształt na jeszcze jeden - węższy - prostokąt.
  3. Środek prostokąta mamy już oznaczony - serwetki były złożone w kwadrat i jedna z linii go wyznaczających pozostała na środku naszego prostokąta. Teraz składamy serwetkę do środka, jak papierkowy samolot: zaginamy oba końce serwetki - prawy i lewy - do środka.
  4. Kolejny etap to znowu zagięcie do środka - tym razem dolnych, zewnętrznych rogów serwetki. Gdy wykonamy tę czynność, ponownie uzyskamy kwadratowy kształt serwetki.
  5. Następnie trzeba wykonać kształt latawca - dwa dolne, nowo powstałe boki zaginamy do środka.
  6. Całość obracamy na drugą stronę. Górny róg zginamy do dołu. Dwa ostre rogi na dole są uszami zająca. Należy więc obrócić serwetkę o 180 stopni, aby uszy były na górze.
  7. Dolne rogi podwijamy pod spód (jakbyśmy chcieli owinąć je wokół czegoś) i wkładamy jeden róg w zakładkę drugiego. Gotowe!

Spróbuj również wykonać wielkanocnego baranka z masy solnej