Życzenia ślubne - najlepsze gotowe życzenia ślubne

2018-06-29 13:45

Życzenia ślubne powinny być składane z serca i od siebie. Czasem jednak trudno ubrać nam myśli w słowa i potrzebna jest mała podpowiedź. Zobacz najlepsze gotowe życzenia ślubne, po które warto sięgnąć, gdy brakuje nam weny twórczej.

życzenia ślubne
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Życzenia ślubne – jak składać?
  2. Zobacz WIDEO - Jak wyprawić tanie wesele
  3. Życzenia ślubne – czego życzyć młodej parze?
  4. Życzenia ślubne – najlepsze przykłady

Życzenia ślubne – jak składać?

Życzenia ślubne mogą przyjmować dwie formy – tekstową lub słowną. Ta pierwsza forma zostaje z nowożeńcami na dłużej, dlatego większość zaproszonych na ślub poza składaniem życzeń ustnie tuż po ceremonii, przekazuje młodej parze również życzenia zapisane na kartce.

Życzenia ślubne możemy wpisać młodej parze na kartce okolicznościowej, jako dedykację w prezentowanej książce lub albumie pamiątkowym. Słowa skierowane do nowożeńców powinny nieść pozytywny przekaz i być wyrazem naszej radości związanej z tą okolicznością. Życzenia ślubne mogą mieć również mniej formalny ton – jeśli mamy bliskie relacje z parą młodą, możemy wybrać krótkie czy śmieszne życzenia ślubne.

Zobacz WIDEO - Jak wyprawić tanie wesele

Życzenia ślubne – czego życzyć młodej parze?

Zwykle najpopularniejszymi rzeczami, których życzy się nowożeńcom jest szczęście, miłość, zgoda i potomstwo. To wartości bardzo ważne w małżeństwie.

Żeby jednak życzenia nie były zbyt proste i oczywiste, warto popracować nad ich wyjątkowością. Można np. napisać wiersz dla pary młodej lub stworzyć coś zabawnego, co wywoła uśmiech na twarzach nowożeńców.

Należy jednak pamiętać o takcie i dostosować swoje życzenia ślubne do poziomu relacji, jakie mamy z parą młodą. Inne życzenia złożymy szefowi, inne przyjacielowi...

Zobacz:

Co oznaczają nazwy rocznic ślubu?

10 najpiękniejszych aforyzmów o miłości

10 mądrych sentencji życiowych

Wierszyki i cytaty na zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne - 5 wzorów do pobrania

Ślub w plenerze - jak go zorganizować?

Podziękowania dla gości - wesele, chrzest, komunia

Planer ślubny - jak powinien wyglądać, jak go zrobić

Życzenia ślubne – najlepsze przykłady

Jeśli brakuje nam weny na napisanie własnych życzeń, warto sięgnąć po ściągawkę. Oto najpiękniejsze gotowe życzenia ślubne:

Z Bożej woli połączeni

węzłem, co dwoje serc tych splata,

żyjcie szczęśliwie tu na ziemi,

niech Wam w miłości płyną lata,

niech miłość, dobroć oraz ufność,

która dziś w sercach Waszych gości,

wraz z Bożą łaską i pomocą

da Wam moc szczęścia i radości.

Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu,i szczyptą soli, i tym, co cieszy,i tym, co boli. Trwajcie razem,gdy miłość w rozkwiciei gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie.

Dziś w Dniu Ślubu moi miliŻyczę ciesząc się do łezByście w swej miłości tkwiliAż po swego życia kres.Byście w zdrowiu, szczęściu byliRazem dzieląc życia trudyAby Wasze wspólne życieNie zaznało nigdy nudy.

Musicie być silni miłością,Która wszystko znosi,Wszystkiemu wierzy,Wszystko przetrzyma,Tą miłością,Która nigdy nie zawiedzie.

W dniu tak wielkiej decyzji podjęcia Waszego ślubu

dla serca i szczęścia

chcemy złożyć Wam życzenia

niezmiennego powodzenia,

jak ogień gorącej miłości,

co dotrwa do późnej starości,

wyjścia z każdej sytuacji

i pozytywnych wibracji

 

W dniu Waszego Ślubu przyjmijcie życzenia –Niech Wam Bóg kłopoty w wielką radość zmienia.Niech Was poprowadzi, ścieżki Wam prostuje,da chleba w obfitości, dziećmi obdaruje.W uroczystym dniu zaślubin życzymy Młodej Parze,by Wam życie dało wszystko, co może dać w darze:szczęście, pogodę w miłości i uśmiech wiecznej radości!

 

Kochani, z okazji ślubu życzę Wam przede wszystkim miłości, ale też wyrozumiałości, cierpliwości i życiowej mądrości. Pomagajcie sobie, wspierajcie się, rozmawiajcie, kochajcie. Bądźcie razem szczęśliwi!

 

Oto dla Was ślubne życzenia co mają gwarancję spełnienia

prezentów ładnych

smutków żadnych

radości licznych

potem dzieci ślicznych

uniesień gorących wielu

miłych szelestów w portfelu

i do tego na końcu wypłaty dwa razy w miesiącu !!!

 

By każdy Wasz wspólny ranek,

Uśmiechem na twarzach się budził,

A miłości cudny wianek,

Zjednał Wam życzliwość ludzi.

Byście w szczęściu i radości,

Drogę wspólną przemierzali,

Byście w zgodzie i miłości,

Aż po życia kres wytrwali.

1. Bądźcie wierni swoim ciałom, niczym wzniosłym ideałom.2. Nie budujcie muru z cegły, w tym jedynie murarz biegły.3. Pamiętajcie o rocznicach, nie świętujcie ich przy pizzach.4. Dręczy Was chrapanie nocą? Można szturchnąć,ale po co?5. Gdy różnica zdań dość spora, wynajmijcie mediatora.6. W namiętności co dzień trwajcie, gdy przygasa rozpalajcie.7. Gdy Wam zgody nic nie bełta, nie zarobi terapeuta.8. U sąsiadki wrót nie stójcie, tajemnice swe szanujcie.9. Niech nie martwi Was frasunek, na frasunek dobry trunek10. A gdy siwe obie głowy - damy Wam poradnik nowy.

 

Życzę wszystkiego czego Wam trzeba:autostrady wiodącej do niebabez żadnych ograniczeń prędkości,do tego jeszcze ogromu radościz każdego, coraz szczęśliwszego dnia,który spełnia Wasze marzenia.Żeby Wam nigdy nie zabrakło w domutalerza klusek i makaronusłońca bez końca, kwiatów pachnących,a tuz za oknem ptaków śpiewających.Każde z tych życzeń na pewno się spełni,ponieważ płynie prosto z serca głębi

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza