Manicure tytanowy: czym się różni od hybrydy? Kiedy NIE MOŻNA go wykonywać?

2020-08-13 9:52

Manicure tytanowy zyskuje coraz więcej zwolenniczek, szczególnie wśród kobiet, które z hybrydą czy paznokciami żelowymi nie mają dobrych doświadczeń. Czym się charakteryzuje manicure tytanowy i czy można go wykonywać w ciąży? Jak wyglądają paznokcie tytanowe? Zobacz najmodniejsze inspiracje z instagrama.

Manicure tytanowy
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Manicure tytanowy – co to jest?
 2. Manicure tytanowy a manicure hybrydowy
 3. Paznokcie tytanowe - wady i zalety
 4. Manicure tytanowy - jak go zrobić?
 5. Krok po kroku jak zrobić paznokcie tytanowe?
 6. Zobacz, jak zrobić manicure tytanowy
 7. Jak usunąć manicure tytanowy?
 8. Paznokcie tytanowe – czy można je wykonywać w ciąży?
 9. Sposób na łamliwe paznokcie. WIDEO

Manicure tytanowy – co to jest?

Manicure tytanowy to rodzaj trwałej stylizacji paznokci będący alternatywą dla hybryd czy paznokci żelowych. Choć w Polsce to nowość, na świecie tytanowe paznokcie robią furorę od lat.

Manicure tytanowy charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wykonuje się go bez użycia lampy, a kolor na paznokciach powstaje poprzez nałożenie na nie specjalnego pyłu (pudru) z domieszką tytanu i akrylu.

Podstawowe produkty kosmetyczne niezbędne do robienia paznokci tytanowych to poza pyłkami również żel bazowy, top oraz utwardzacz. Utwardzanie produktów na paznokciu odbywa się poprzez kontakt kosmetyku z powietrzem, dlatego nie musimy używać do tego światła z lampy.

Czytaj:

Manicure hybrydowy w ciąży. Czy jest bezpieczny?

Jak dbać o paznokcie w ciąży: manicure w salonie kosmetycznym i w domu

Manicure tytanowy a manicure hybrydowy

W wielu aspektach manicure tytanowy wydaje się lepszy niż hybrydowy, ale są tez argumenty przemawiające za wyborem klasycznej hybrydy. To, co jest lepsze, należy ocenić przez pryzmat własnych potrzeb i preferencji. Jakie są różnice między hybrydą a minicurem tytanowym?

 • Manicure tytanowy nie wymaga używania lampy do utwardzania lakieru, w przeciwieństwie do lakierów hybrydowych.
 • Manicure tytanowy jest zdrowszy dla paznokci od hybrydy, bo odżywia płytkę paznokcia.
 • Manicure tytanowy o wiele mocniej utwardza paznokieć niż manicure hybrydowy, co może powodować dyskomfort po nałożeniu.
 • Paznokcie tytanowe są bardziej wytrzymałe od hybrydowego i jest mniej podatny na zniszczenie.
 • Manicure tytanowy jest trudniejszy do zdjęcia niż hybryda.
 • W przypadku manicure hybrydowego uzupełnienie odrastającego paznokcia wymaga zdjęcia starej hybrydy i nałożenia nowej. Przy paznokciach tytanowych, w łatwy sposób można dosztukować odrost.
 • Manicure hybrydowy daje większe możliwości kolorystyczne. Na dodatek jest mało salonów w Polsce, które wykonują manicure tytanowy.
 • Manicure tytanowy to zabieg droższy od hybrydy. Koszt zrobienia paznokci tytanowych to kwota od 100 zł. Zestaw startowy do samodzielnego robienia manicure tytanowego kosztuje około 400 zł.
 • Paznokcie tytanowe rzadziej wywołują reakcje alergiczne niż stylizacja hybrydowa.

Paznokcie tytanowe - wady i zalety

Manicure tytanowy jest bardzo trwały (utrzymuje się do 3-4 tygodni), a dzięki temu, że nie używamy do niego lampy, jest bezpieczniejszy dla paznokci. Same produkty do manicure tytanowego są wzbogacone w wapń i witaminy, które odżywiają płytkę paznokciową przez cały czas noszenia. Wiele osób twierdzi, że nigdy nie miało tak zdrowo wyglądających paznokci, jak właśnie po stosowaniu manicure tytanowego. Inną zaletą paznokci tytanowych jest ich twardość – paznokcie są niezniszczalne i nie odpryskują. Wiąże się z tym jednak i pewna wada – równie trudno taki manicure potem usunąć. Zwykle samo działanie acetonu nie wystarcza i potrzebna jest frezarka.Manicure tytanowy bardzo rzadko wywołuje uczulenie, dlatego często staje się najlepszą alternatywą dla kobiet cierpiących z powodu alergii na hybrydę. Niestety, nie jest to tani zabieg, nawet jeśli zdecydujemy się go wykonywać w domu. Samo zrobienie paznokci tytanowych nie jest trudne i nie wymaga szkolenia. W internecie można znaleźć wiele filmików instruktażowych, które objaśniają krok po kroku, jak zrobić tytanowe paznokcie.

Manicure tytanowy - jak go zrobić?

Do zrobienia manicure tytanowego potrzebujemy podstawowych produktów jakimi są: żel bazowy, puder koloryzujący, top oraz utwardzacz. Zestaw można rozbudować o dodatkowe produkty takie jak: primer, klej międzywarstwowy oraz olejek do ochrony skóry wokół paznokci. Z akcesoriów przyda się nam również polerka o gradacji 180, pędzel do pyłków.

Krok po kroku jak zrobić paznokcie tytanowe?

 1. Przygotowujemy paznokcie do malowania (nadajemy kształt pilniczkiem, odsuwamy skórki, matujemy płytkę i odtłuszczamy).
 2. Na przygotowany paznokieć nakładamy bazę żelową. Należy zrobić to bardzo dokładnie, by pyłek pokrył potem całą powierzchnię płytki paznokciowej.
 3. Zanurzamy palec w pojemniczku z pudrem (pyłkiem) i wyciągamy. Strzepujemy nadmiar pyłku pędzelkiem.
 4. Ponownie nakładamy na paznokieć bazę i ponownie zanurzamy palec w pyłku. Strzepujemy nadmiar pudru pędzelkiem.
 5. Na paznokieć nakładamy warstwę topu.
 6. Ostatnia warstwa, którą należy nałożyć to utwardzacz. Całość pozostawimy na 5 minut do wyschnięcia.

Zobacz, jak zrobić manicure tytanowy

Jak usunąć manicure tytanowy?

Nie jest to łatwa czynność i wymaga większej pracy, bo manicure tytanowy jest bardzo trwały i twardy, a tym samym trudny do usunięcia. Najbardziej efektywną metodą jest w tym przypadku spiłowywanie lakieru frezerką. Można też użyć do tego pilnika, ale trwa to znacznie dłużej. Innym sposobem jest zdjęcie warstwy tytanu przy pomocy acetonu, ale jest to o wiele bardziej pracochłonne niż w przypadku lakieru hybrydowego.

Czytaj:

Paznokcie żelowe w ciąży: czy można robić w ciąży paznokcie żelowe?

Paznokcie do porodu, tatuaż, soczewki kontaktowe - co przeszkadza w porodzie?

Uczulenie na hybrydę: jakie są objawy i czym je leczyć?

Paznokcie tytanowe – czy można je wykonywać w ciąży?

Nie ma przeciwwskazań do robienia sobie tytanowych paznokci w ciąży, tak samo jak i paznokci hybrydowych. Jeśli ciężarna nie obserwuje u siebie reakcji alergicznych, może poddawać się zabiegom na paznokcie. Lekarze jedynie zalecają, by ograniczyć nakładanie lakieru na płytkę paznokcia tuż przed porodem, by przy przyjęciu do szpitala nie mieć pomalowanych paznokci. W przypadku manicure tytanowego, mamy do czynienia z bardzo bezpiecznym dla ciężarnej zabiegiem. Należy uważać jedynie na wdychanie pyłków tytanowych. Jeśli przyszła mama wykonuje sobie tytanowe paznokcie sama, powinna zaopatrzyć się w maseczkę. Najlepiej jednak na czas ciąży, stylizowanie paznokci wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. To gwarancja, że zarówno stosowane do tego produkty, jak i sam sposób robienia manicure będą bardzo bezpieczne.

Sposób na łamliwe paznokcie. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza