Wypadają ci włosy po porodzie? Dziewczyny z tiktoka radzą, jak pozbyć się tego problemu

2022-05-25 12:53

Wypadają ci włosy garściami? Masz wrażenie, że zaraz będziesz łysa? Nie ty jedna, to problem wielu kobiet, zwłaszcza tych, które urodziły dziecko. Zobacz, co radzą tiktokerki. Podobno ich sposoby dają rewelacyjne efekty.

Wypadają ci włosy po porodzie? Dziewczyny z tiktoka radzą, jak pozbyć się tego problemu
Autor: Getty images Wypadają ci włosy po porodzie? Dziewczyny z tiktoka radzą, jak pozbyć się tego problemu

Zacznijmy od tego, że wypadanie włosów to problem wielu kobiet, szczególnie tych walczących z wahaniami hormonów. Najczęściej włosy sypia się z powodu problemów z tarczycą, ale również po ciąży i porodzie. To naturalny objaw u świeżo upieczonych mam, ale mimo to trudno się z nim pogodzić.

Dlaczego włosy po porodzie wychodzą garściami? Jak temu zaradzić? Na tiktoku znajdziesz setki podpowiedzi. Oto kilka sposobów robiących furorę na portalach społecznościowych.

Spis treści

  1. Dlaczego po ciąży wypadają nam włosy?
  2. Czy wypadaniu włosów po porodzie można zapobiec?
  3. Rady tiktokerek - genialne sposoby na mocne włosy
Dlaczego wypadają włosy - prawdy i mity

Dlaczego po ciąży wypadają nam włosy?

W czasie ciąży organizm walczy z wahaniami hormonalnymi, a to wpływa na mieszki włosowe. Szczególnie "winny" jest estrogen, który zmienia dynamikę mieszków włosowych w czasie oczekiwania na dziecko.

W czasie 9 miesięcy włosy stają się piękne i gęste, ponieważ estrogen przedłuża fazę wzrostu każdego włosa. Po ciąży sytuacja się jednak odwraca – wszystkie włosy, które miały wypaść, ale nie wypadły z powodu nadmiaru estrogenu, sypią się teraz. Młode mamy mogą w ten sposób tracić 400 włosów dzienne, choć normalnie liczba wypadających włosów to ok. 100 na dobę.

Proces wypadania włosów rozpoczyna się zwykle trzy miesiące po porodzie, chociaż karmienie piersią może go nieco opóźnić. Dobrą wiadomością jest to, że problem jest tymczasowy: w ciągu kolejnych kilku miesięcy (do pół roku) cykl włosów zwykle się stabilizuje. Zauważysz wtedy wiele krótkich nowych włosów.

Czytaj również: Czy ścięcie włosów wzmacnia je i hamuje proces ich wypadania?

Joanna Opozda szczerze o wypadaniu włosów po ciąży. Poznała główną przyczynę

Czy wypadaniu włosów po porodzie można zapobiec?

Niestety nie. Ponieważ to fizjologiczny objaw, nie da się go powstrzymać ani zahamować. ale są oczywiście sposoby, które pomagają wzmocnić włosy na każdym etapie jego życia. Najważniejsze wskazówki, które sprawią, że włosy będą się szybciej regenerowały i zdrowo rosły, dotyczą stylu życia.

Bardzo istotna jest na przykład zdrowa dieta i picie wody. Za kondycję włosów podpowiadają bowiem również niedobory witamin i minerałów (np. żelaza). Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosów oraz dobra kondycja psychiczna – stres towarzyszący wczesnemu macierzyństwu wpływa negatywnie na mieszki włosowe.

Rady tiktokerek - genialne sposoby na mocne włosy

Ponieważ problem wypadających włosów po ciąży jest częsty i powszechny, dlatego jest często poruszany także w mediach społecznościowych, Wiele internautek uważa, że zna doskonałe sposoby na zahamowanie procesu wypadania włosów i na ich wzmocnienie. Oto one.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza