3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając kolonie dla dziecka

2021-05-20 9:49

Jakie wybrać kolonie dla dzieci? Językowe, sportowe, surwiwalowe - lista kolonii dla dzieci jest naprawdę długa. Niezależnie od tego, jaką wybierzecie ofertę na wakacje z dzieckiem, dokładnie sprawdźcie organizatora, żeby mieć pewność, że wasze dziecko jest w dobrych rękach. Na co warto zwrócić uwagę?

Kolonie dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Wybierając kolonie dla dziecka, warto dokładnie sprawdzić organizatora i wychowawców.

Spis treści

  1. Wybieramy kolonie dla dziecka: sprawdź uprawnienia
  2. Kolonie dla dzieci: poszukaj opinii
  3. Kolonie dla dzieci: dopytaj o wychowawców

Jak wybrać dobre kolonie dla dziecka? Kolonie to nie tylko wielka przygoda, ale również sprawdzian z samodzielności. Dziecko musi samo się ubrać, umyć, pilnować swoich rzeczy, zadbać o siebie. Taki wyjazd dziecka na kolonie może przynieść wiele korzyści zarówno dziecku, jak i rodzicom, oczywiście pod warunkiem, że ono w ogóle chce wyjechać.

Wybierając kolonie dla dziecka, warto kierować się jego zainteresowaniami. Jeśli chętnie uczy się języków, gra w piłkę czy jeździ konno, sprawa jest prosta. Obozy tematyczne na pewno przyniosą dziecku wiele radości, a wykonywanie ulubionych czynności sprawi, że nie będzie ono zbyt mocno tęskniło za domem.

Ale tematyka obozu to nie wszystko. Zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kolonie dla dziecka.

Czytaj również: Wakacje bez dzieci: tak czy nie? Zobacz, czy warto wyjechać na urlop bez dziecka

Jakie ubrania zapakować dziecku na kolonie?

CHOROBA LOKOMOCYJNA u dzieci. Jak pomóc dziecku podczas podróży?

Wybieramy kolonie dla dziecka: sprawdź uprawnienia

Jeśli już wiecie, jakimi koloniami dla dziecka jesteście zainteresowani, wybierzcie sprawdzonego organizatora. Na co warto zwrócić uwagę? - Zachęcam rodziców, aby sprawdzać, czy organizator zarejestrował swój wypoczynek w kuratorium. Rodzic może to zrobić, wchodząc na stronę ogólnopolską. Jeżeli organizator znajduje się w bazie, możemy dopełnić formalności. Jeżeli nie, powinniśmy to zweryfikować - mówi Andrzej Kulmatycki, rzecznik Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

Kolonie dla dzieci: poszukaj opinii

Kolejną rzeczą do sprawdzenia przed wysłaniem dziecka na kolonie jest historia organizatora. Jeżeli firma, której koloniami dla dziecka jesteśmy zainteresowani, organizuje takie wyjazdy od lat i ma stałych klientów, możemy jej zaufać. Warto poszukiwać opinii w internecie oraz sprawdzić, czy oferta kolonii dla dzieci danego organizatora się rozszerza. Jeśli tak jest, możemy czuć się bezpiecznie.

Kolonie dla dzieci: dopytaj o wychowawców

- Wychowawca kolonijny powinien przejść odpowiedni kurs, posiadać co najmniej wykształcenie średnie i być osobą pełnoletnią - mówi Andrzej Kulmatycki. Zanim wykupimy kolonie dla dziecka, warto dopytać organizatorów o kadrę i dowiedzieć się, która konkretnie osoba będzie się opiekowała naszym dzieckiem podczas wakacyjnego wyjazdu.

Czytaj również: Alergia na słońce u dziecka. Jakie są przyczyny uczulenia na słońce?

Kiedy kupić i jak wybrać smartfon dla dziecka? Ranking modeli do 400 zł [2021]

x-news