Akcesoria do nauki pływania - koniecznie zabierz je ze sobą na wakacje

2020-07-10 8:24

Dziecko zaczyna przygodę z wodą? Zabierz na wakacje akcesoria do nauki pływania. Pomogą malcowi oswoić się z wodą, ale przede wszystkim zapewnią mu bezpieczeństwo. Zobacz, jakie akcesoria do nauki pływania najlepiej sprawdzą się dla małych dzieci.

Akcesoria do nauki pływania - koniecznie zabierz je ze sobą na wakacje
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Wykorzystaj lato do nauki pływania
  2. Akcesoria do pływania zapewniają bezpieczeństwo
  3. Akcesoria do pływania dla dzieci, które warto zabrać na wakacje:

Akcesoria do nauki pływania przydadzą się dziecku, które po raz pierwszy ma kontakt z wodą lub takiemu, które jeszcze nie umie pływać. Przydadzą się w wakacje, bo urlop nad Bałtykiem czy na Mazurach to doskonała okazja do oswojenia malca z wodą. Zobacz, jakie akcesoria do pływania przydadzą się małemu dziecku, które zaczyna przygodę z wodą.

Wykorzystaj lato do nauki pływania

Wakacje to doskonała okazja, aby zapoznać dziecko z wodą i nauczyć je pływać. Nawet jeśli dwa tygodnie urlopu nie wystarczą, aby z dziecka zrobić pływaka, to jednak warto przynajmniej, aby dzięki zabawie w morzu lub jeziorze, malec złapał "bakcyla" i zachęcił się do chodzenia na basen po powrocie do domu.

Umiejętność pływania jest bardzo ważna w życiu - to nie tylko kwestia tego, że to fajna i zdrowa aktywność. To również kwestia bezpieczeństwa - każdy z nas w jakiejś sytuacji może znaleźć się niespodziewanie w wodzie i uratować dzięki temu, że umie utrzymać się na wodzie.

Czytaj: Plażowanie z dzieckiem. 10 zasad, których trzeba przestrzegać, aby być bezpiecznym nad wodą

Kilka powodów, żeby jechać z dzieckiem nad polskie morze. Dlaczego warto jechać nad Bałtyk?

Akcesoria do pływania zapewniają bezpieczeństwo

Dlatego warto wykorzystać lato i pobyt nad morzem czy nad jeziorem do zapoznania dziecka z wodą. Aby zapewnić malcowi maksymalne bezpieczeństwo w czasie nauki i jego zabawy w wodzie, nie możesz spuszczać z niego oka. Koniecznie też zaopatrz się w akcesoria do pływania, które nie tylko są kolorowe i przyciągają uwagę dziecka, ale przede wszystkim mają mu ułatwić utrzymanie się na wodzie i zapobiec ewentualnemu niekontrolowanemu zanurzeniu się. 

Temu służą np. dmuchane rękawki czy dmuchane koło, które utrzymują malca na powierzchni. Pamiętaj jednak, że to drugie akcesorium do pływania, może być niebezpieczne: jeśli dziecko w kole wychyli się i zanurkuje głową, koło zaczepione o jego bioderka nie pozwoli mu wynurzyć się. Dlatego w czasie nauki pływania w kole, musisz koniecznie towarzyszyć dziecku przez cały czas pobytu w wodzie.

Dobrym pomysłem jest też kupno kapoka, który zapewnia bezpieczeństwo i na pewno nie zsunie się z ciała dziecka, jak to może się zdarzyć w przypadku rękawków.  

Czytaj: Basen dla dzieci: jaki wybrać do ogrodu?

Maluch na basenie. ABC małego pływaka

Akcesoria do pływania dla dzieci, które warto zabrać na wakacje: