Wybierasz się do Chorwacji? W tym miejscu w Czechach warto zrobić przystanek z dzieckiem

2024-07-11 14:36

Podróż z dzieckiem do Chorwacji to nie lada wyzwanie. Kilkanaście godzin w aucie daje się we znaki. Dlatego jadąc z małymi pasażerami w tak długą trasę, warto zaplanować dłuży postój lub nocleg w części trasy. Świetnym rozwiązaniem może być Safari Park w Czechach – 30 minut jazdy od granicy z Polski.

Sama mam w tym roku za sobą podróż samochodem do Chorwacji z dziećmi i wiem, że warto podzielić tę długą podróż na dwa dni. Zwłaszcza warto to zrobić, jeśli wybieramy się na południe tego kraju. Długa podróż męczy nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć i w okolicy nawet przenocować jest Safari Park w Czechach (Dvůr Králové).

Spis treści

  1. W drodze do Chorwacji zrób przystanek Safari Park w Czechach
  2. Safari Park w Czechach polecana atrakcja blisko granicy

W drodze do Chorwacji zrób przystanek Safari Park w Czechach

Miejsce to ostatnio szczerze polecała instagramerka Ewelina Gac. „Miałam okazję odwiedzić Safari w Czechach i było to naprawdę ciekawe doświadczenie! Od majestatycznych lwów, przez żyrafy, aż po słodkie pelikany - aż żałowałam, że nie zabrałam długiego obiektywu! To atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych" – polecała.

Przekazała też wiele praktycznych rad na temat zwiedzania tego miejsca. "Ceny: 390 CZK za wjazd własnym autem, 280 CZK bilet dla dorosłego (kartą było taniej)" – podała.

Zwiedzanie możliwe jest zarówno własnym autem, jak i transportem organizatorów. Wjeżdżając własnym autem musimy się jednak liczyć z tym, że musimy zapłacić zarówno za wjazd samochodem jak również bilet wstępu dla każdego z pasażerów.

Co ciekawe w okolicy można zobaczyć jeszcze inne atrakcje. Słynne skalne miasto, Zamek Pecka czy Uzdrowisko Lazne Belohrad.

Safari Park w Czechach polecana atrakcja blisko granicy

Pod postem influencerki wiele osób, które odwiedziły to zoo na świeżym powietrzu, przyznało, że to naprawdę świetna atrakcja. "Byliśmy rok temu i bardzo miło wspominamy! Zwierzęta wydawały się być zadbane i raczej niczego im nie brakowało", "Fantastyczne miejsce, polecam", "Byłam, mega przeżycie" – pisali.

Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11

Patrząc na filmiki i zdjęcia zamieszczone na instagramowym profilu Safari Park w Czechach nie sposób nie zgodzić się z tymi opiniami. Zwierzęta biegają wolno na naprawdę dużej powierzchni i jest ich naprawdę wiele. Zobaczcie sami, jakie gatunki można zobaczyć w tym wyjątkowym miejscu.

Park Safari w Czechach. Miejsce, gdzie warto zrobić postój w drodze do Chorwacji: