PRZEDWCZESNY WYTRYSK - zaburzenie, które wpływa negatywnie na związek

2013-11-12 13:50

Wytrysk przedwczesny to zaburzenie seksualne, które należy bezwzględnie leczyć. Przypadłość ta bardzo często jest przyczyną frustracji, depresji i stanów lękowych u mężczyzn. Jednak przede wszystkim przedwczesny wytrysk wpływa negatywnie na stosunki między partnerami i jest jedną z przyczyn problemów z zajściem w ciążę.

przedwczesny wytrysk zaburzenie ktore wplywa negatywnie na zwiazek
Autor: _photos.com

Wytrysk przedwczesny (łac. eiaculatio praecox) to dysfunkcja polegająca na trwałej lub nawracającej niemożności powstrzymania wytrysku przez mężczyznę po minimalnej stymulacji seksualnej, osiągniętej wcześniej, niż mężczyzna chce: przed penetracją lub w ciągu jednej minuty po rozpoczęciu penetracji pochwy.
Okazuje się, że wytrysk przedwczesny jest najczęściej występującym zaburzeniem seksualnym u mężczyzn. Według prof. Lwa-Starowicza problem ten dotyczy 37 proc. Polaków, czyli około 1/3 aktywnych seksualnie mężczyzn (Raport seksualności Polaków opublikowany w 2002 i 2005). W Polsce cierpi z tego powodu 4 mln mężczyzn.

Przyczyny problemów z przedwczesnym wytryskiem

Przyczyn powstania tego zaburzenia jest wiele. Mogą to być między innymi:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • zaburzenia hormonalne (np. nadczynność tarczycy),
  • uwarunkowania neurofizjologiczne,
  • zaburzenia urologiczne,
  • zbyt krótkie wędzidełko żołędzi członka, lub nadwrażliwość żołędzi członka,
  • czynniki psychogenne (np. lęki, uwarunkowania masturbacyjne, stresy, zaburzone relacje partnerskie, czynniki sytuacyjne),

Przedwczesny wytrysk bardzo często powoduje frustrację, niską samoocenę, przyczynia się do powstawania stanów lękowych i depresji u mężczyzn. Wpływa negatywnie na stosunki między partnerami i jest jedną z przyczyn problemów z zajściem w ciążę.
Dla każdego dorosłego mężczyzny niezwykle ważną sprawą jest zachowanie sprawności seksualnej – dlatego przedwczesny wytrysk to zaburzenie, które należy leczyć, wpływając jednocześnie na układ hormonalny i nerwowy. Obecnie dostępne farmaceutyki przeciwdziałające przedwczesnemu wytryskowi wraz z metodami treningowymi z udziałem partnerki są w stanie wyleczyć ok. 90 proc. mężczyzn cierpiących z powodu PE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza