Są bardziej pociągający dla kobiet i lepsi w łóżku. Decyduje o tym ta cecha

2023-09-21 11:58

Popularność takich aktorów jak Bruce Willis czy Jason Statham skłoniła naukowców do wzięcia pod lupę zainteresowania kobiet łysymi mężczyznami. Okazało się, że mężczyźni z ogolonymi głowami zostali uznani za bardziej dominujących, wyższych i silniejszych, a także - za bardziej seksownych. Czy tak jest w rzeczywistości?

Łysy młody mężczyzna
Autor: Getty images Są bardziej pociągający dla kobiet i lepsi w łóżku, Decyduje o tym ta cecha

W pojęciu wielu kobiet łysi mężczyźni są bardziej atrakcyjni od tych z włosami. Ale uwaga - zupełnie łysi, a nie posiadający łysinę na czubku głowy - tacy faceci uważani są słabych i niemęskich. Psycholodzy, między innymi ci z Uniwersytetu w Pensylwanii obserwowali reakcje ludzi na zdjęcia mężczyzn łysych i tych z włosami. Większość uczestników testów wskazała panów bez włosów jako przystojniejszych i seksowniejszych.

Łysienie u mężczyzn

Kobiety lubią łysych

Podobne badania jak te z Pensylwanii przeprowadziła w tym roku pewna marka golarek do włosów. Producenci zapytali 1000 kobiet, co sądzą o łysych mężczyznach. Okazało się, że paniom podobali się faceci bez włosów. Respondentki mówiły, że łysa głowa podkreśla ​​modny wygląd i że tacy mężczyźni są atrakcyjni, seksowni. Na pytanie, czy lubią łysych mężczyzn, zdecydowana większość kobiet udzieliła odpowiedzi pozytywnej. Część respondentek uważała ich za bardziej godnych zaufania i uczciwszych, jako tych, którzy nie próbują ukryć mankamentu swojej urody - bo tak jednak postrzegana jest łysina wśród samych zainteresowanych.

87,5% ankietowanych kobiet w różnym wieku i narodowości uważa łysych mężczyzn za atrakcyjnych, zaledwie 12,5% kobiet uważało odwrotnie.

Oczywiście wygląd to nie wszystko, dlatego też sama łysina nie sprawi, że kobieta zainteresuje się właścicielem nieowłosionej głowy. Badania pokazały, że większość kobiet zwraca uwagę nie na włosy lub ich brak, ale na charakter, poczucie humoru, inteligencję, elegancję czy osobowość wybranka.

Czytaj również: Jak zwiększyć płodność u mężczyzn? 7 sposobów na lepszy seks i większą szanse na zostanie tatą

Nie masz ochoty na seks? Sprawdź, co może być tego przyczyną i działaj

Czy łysina wpływa na popęd seksualny?

O związkach między ilością włosów na głowie a męskim libido mówi się od dawna. Do niedawna uważano, że wypadanie włosów ma związek z wysokim poziomem testosteronu, który jak wiadomo wpływa również na wyższą potencję. Do takich wniosków doszedł już Hipokrates, który uważał, że wykastrowanym mężczyznom nie wypadały włosy. Potwierdziły to nowsze badania Jamesa B. Hamiltona w latach 70., które potwierdzały, że pozbycie się testosteronu pomogło zachować wykastrowanym mężczyznom bujne czupryny. Badania opublikowane niedawno w Medical Journal of Australia obaliły jednak teorię związku łysiny z libido - udowodniły bowiem, że łysi mężczyźni mieli mniej partnerek seksualnych.

Prawda jest jednak taka, że to niski poziom testosteronu, a dokładnie dihydrotestosteronu (DHT), który jest jego pochodną odpowiada za wypadanie włosów u mężczyzn. Spadek poziomu tego hormonu jest typowy dla wieku średniego. Objawy spadku poziomu testosteronu to między innymi zmniejszona płodność, popęd seksualny, depresja czy problemy z kośćmi, ale i wypadanie włosów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza