Sennik – ciąża bliźniacza – co oznacza sen o bliźniętach?

2021-07-23 10:56

Co oznacza sen o ciąży bliźniaczej? Jakie zmiany w życiu zapowiada i czy rzeczywiście może symbolizować ciążę? Zobacz, co mówi o śnie o ciąży bliźniaczej sennik.

Sennik – ciąża bliźniacza – co oznacza?
Autor: Getty images Sennik – ciąża bliźniacza – co oznacza?

Czy śniło ci się kiedyś, że urodziłaś bliźnięta? Każdemu z nas śnią się różne rzeczy. Nie zawsze pamiętamy swoje sny, a czasem nie chcemy ich pamiętać, bo są straszne lub absurdalne. Jednak bardzo często sny coś oznaczają, mają przesłanie i mogą zapowiadać zmiany w naszym życiu. Co oznacza sen o ciąży bliźniaczej?

Spis treści

 1. Sen o ciąży bliźniaczej - co oznacza sen o ciąży?
 2. Ciąża bliźniacza w senniku
 3. Sen o ciąży bliźniaczej – różne aspekty
 4. Co symbolizują bliźnięta?
Znak zodiaku a charakter dziecka - Bliźnięta

Sen o ciąży bliźniaczej - co oznacza sen o ciąży?

Zacznijmy od tego, co symbolizuje ogólnie sen o ciąży – wieszczy on zmiany, najczęściej pozytywne. Co ciekawe zmiany te mogą trwać nawet kilka miesięcy (tak jak ciąża) i wymagać sporych nakładów pracy, ale zapewnią ogromną satysfakcję. Jednak sporo zależy od tego, w jaki sposób śniła ci się sama ciąża:

 • jeśli we śnie cieszyłaś się z ciąży, pojawiła się radość, to oznacza, że odczuwasz pragnienie zmian;
 • jeśli w śnie pojawił się test ciążowy, jego wykonywanie lub oglądanie – to symbolizuje, że jesteś na te zmiany gotowa i czekasz na nie z niecierpliwością;
 • oglądanie lub rozmowa z kobietą w ciąży zapowiada sukces materialny;
 • z kolei sen o ciąży u koleżanki może symbolizować złamane serce,  pojawiające się we śnie komplikacje ciążowe wieszczą poważne problemy.

Czytaj również: Sennik: poród – co oznacza sen o porodzie?

Skąd te straszne sny? Ekspert wyjaśnia, skąd się biorą koszmary senne przyszłych mam

Ciąża bliźniacza w senniku

Pierwszym i podstawowym przesłaniem snu o ciąży bliźniaczej jest podwojenie. Podwojenie czego? Otóż korzyści z sytuacji życiowej, spełnienia marzeń, podwojenia finansów (lub poprawy sytuacji finansowej).

W dalszej kolejności sen o ciąży bliźniaczej symbolizuje dążenie do celu, obiecuje nagrodę za cierpliwe starania i wytrwałość w dążeniu do celu. Co za tym idzie sen o ciąży bliźniaczej obiecuje satysfakcję, spełnienie.

Co sen o ciąży bliźniaczej symbolizuje w sferze uczuć? Dla osób, które mają partnera jest symbolem wierności w związku (wierności obu stron). Dla osób bez partnera symbolizuje nadchodzącą miłość.

Sen o ciąży bliźniaczej – różne aspekty

 • widzisz we śnie kobietę w ciąży bliźniaczej? Taki sen wieszczy poprawę sytuacji finansowej;
 • w twoim śnie ciąża bliźniacza kończy się porodem? Jeśli zobaczysz we śnie narodziny bliźniąt to również oczekuj poprawy sytuacji finansowej – a jeśli bliźniaki, które przyszły na świat są pełne energii i zdrowia to wiedz, że nadciąga duży sukces w twoim życiu. Jeśli jednak bliźniaki są chore – to oznacza nadchodzące problemy rodzinne;
 • idąc dalej sen o urodzeniu bliźniąt jest szczególnie pomyślną informacją, jeżeli zmagasz się z problemami zdrowotnymi – zapowiada on poprawę i powrót do zdrowia;
 • jeśli na świat przyszły bliźnięta jednojajowe to będziesz mieć w życiu powody do zadowolenia;
 • jeśli na świat przyszły bliźnięta syjamskie to pojawić się mogą problemy finansowe;
 • urodzenie martwych bliźniąt może symbolizować pogrzeb i żałobę, które pojawią się w niedalekiej przyszłości;
 • ciężki poród również nie zapowiada niczego dobrego – wieszczy problemy małżeńskie.

Co symbolizują bliźnięta?

Bliźnięta to symbol więzi międzyludzkich, a więc sen o samych bliźniakach może wieszczyć, że wszystko będzie się układało po twojej myśli – w związku i w relacjach z przyjaciółmi czy rodziną.

W przypadku, kiedy dopiero nawiązujesz relację z partnerem sen o bliźniakach symbolizuje, że relacja ta będzie trwała i bardzo silna. Bardzo często sen o bliźniakach oznacza, że w życiu zakończą się wszelkie konflikty, które toczysz, zwłaszcza z bliskimi.

Te polskie przesądy dla ciężarnych są dziwne. Znasz je?

Pytanie 1 z 10
W ciąży nie wolno patrzeć na Księżyc, bo: