Najdziwniejsze metody antykoncepcji. Aż trudno uwierzyć, ale niektóre... stosowane są do dziś!

2021-10-19 15:13

Niektóre z dawnych metod antykoncepcyjnych są tak absurdalne, że aż trudno uwierzyć, że działały. A może raczej nie miały prawa działać i właśnie dlatego, wiele setek lat później, możemy się z nich tylko śmiać Choć niektórzy próbują wcielać je w życie...

Najdziwniejsze metody antykoncepcji
Autor: Getty images

Dziwne metody antykoncepcji dziś wprawiają w osłupienie, ale trzeba wiedzieć, że antykoncepcja hormonalna w formie doustnej (tabletki antykoncepcyjnej) pojawiła się w amerykańskich aptekach dopiero 60 lat temu. W Polsce dostępna była od 1966 roku. 

Warto wiedzieć, że obecnie aż 220 milionów kobiet z krajów rozwijających się, choć nie chce mieć dzieci, nie stosuje nowoczesnych metod antykoncepcji (warto wiedzieć, że z pewnością nie można zaliczyć do nich stosunku przerywanego).

I niestety świadomość na temat sposobów zapobiegania ciąży nie jest tak wysoka, jak byśmy tego oczekiwali. Problem nie zniknie, zwłaszcza, gdy w szkołach nie będzie faktycznej edukacji seksualnej.

Oto najdziwniejsze metody antykoncepcji, z których nieliczne... stosowane są do dzisiaj. Oczywiście nie mają prawa działać:

6 faktów na temat antykoncepcji
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza